Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől van a zöld kaki?

Mitől van a zöld kaki?

Figyelt kérdés

A védönöm azt mondja hogy a túletetéstöl zöld a 2 hós babám teje.Viszont anyukám szerint túl zsíros,a tejem,a nagymamám szerint pedig kelevin jön tölle!Na hát ezekböl legyek okos.Nektek mi a véleményetek???Ja csak anyatejet eszik!

Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 8. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem is azt mondták, hogy ha túleszi magát akkor zöld. te nem tudom, nálunk is volt és elmúlt pár nap alatt.

off: mi az a kelevin??

2011. ápr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tejet akartam irni,hanem kakit:)!
2011. ápr. 8. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem attól volt, mikor én idióta egyszer-kétszer babavíz hiányában sebtiben csapvízzel kevertem el a homeós bogyóját...:-((((

nem is tudom honnan jött ez marhaság akkor...:-S

2011. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy zúl sok elsőtejet kap. Két mellből kap szopit? Milyen sűrűn eszik? Ha 3 órán belül kerül cicire, mindig az üresebbre tedd, így nem eszik annyi elsőtejet, amiben elég sok a tejcukor!

Különben az anyatejes babáknál a szín igazán nem ok aggodalomra. Teljesen normális az aranysárga, de a spenótzöld kaki is. Az is, ha túró darabkák vannak benne. [link]

Túl zsíros tej nincs, a tejed mindig a babád igényeinek megfelelő összetételű.

Kelevény... errőlinkább nem írok semmit :))

Kedves előttem író!A babádnak biztosan nem a csapvíztől lett zöld a kakija :) Főleg nem attól a 2 kortynitól, amiben feloldottad a homeós bogyót.. A legtöbb csapvíz ui. jó minőségű, csupán azért kell a babáknak adás előtt felforralni, hogy a véletlenül benne lévő minimáális mennyiségű bacikat is megöljük, amik egy nagyobb gyereknek , felnőttnek nem ártanak, de egy kiscsecsemőnél hasmenést okozhatnak... a hasmenésről meg tudjuk, hogy kisbabákra veszélyes a kiszáradás miatt. Sokan ma is csapvizet adnak a babájuknak, forralva, lehűtve... nem pedig a ma felkapott babavizeket :)

2011. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Ezeket gyűjtöttem össze korábban:


Túl sok tejcukor – sok első tej – gyakori mellváltás:

"Ha a csecsemő gyakran, rövideket szopik, és az édesanya minden alkalommal a másik mellét kínálja fel, a baba valóban hasfájóssá válhat. Ennek azonban nem az az oka, hogy a félig emésztett tejre frisset szopott, hanem az, hogy rövid szopásai alkalmával mindkét mellből csak az ún. első tejet fogyasztotta el. Ez a tej laktózban gazdag, ami gyakran puffadást, így hasfájást okoz, a baba széklete pedig hígabb, ZÖLD színű lesz. Elkerülhetjük ezt a helyzetet, ha a babát ugyanarra a mellre tesszük vissza, hogy alkalma legyen a mellet kiüríteni, és a zsírdúsabb, hátsó tejhez eljutni."


Károsodott bélbolyhok – laktóz-intolerancia:

"A bél felszínét finom kis bélbolyhok borítják, ezek teniszpálya nagyságú felszívófelületet hoznak létre. A bolyhok azonban rendkívül sérülékenyek, betegség, fertőzés, antibiotikumos kezelés alatt és után nehezebb az emésztés, akár átmeneti laktóz intolerancia (tejcukorérzékenység) is kialakulhat. Ennek egyik jele a híg, habos, ZÖLD széklet. Ha a szoptatott csecsemőnél észlelünk ilyet, nem kell abbahagyni a szoptatást, hiszen az anyatej összetevői segítik a bél regenerálódását."


Ételérzékenység, -allergia:

"Ha egy szoptatott kisbaba érzékeny egy bizonyos ételre, akkor előfordulhat, hogy szoptatás után nyűgös, hosszú ideig vigasztalhatatlanul sír, vagy egy kis alvás után hirtelen látható kellemetlenségérzettel felébred. Az ételallergia más jele lehet: kiütés, csalánkiütés, ekcéma, kisebesedett popsi, száraz bőr, zihálás vagy asztma, eldugult orr vagy megfázásszerű tünetek, piros, viszkető szem, fülgyulladás, ingerlékenység, hasfájás, az emésztőrendszer problémái, hányás, székrekedés és/vagy hasmenés, vagy ZÖLD és nyálkás, esetleg véres széklet."


(www.lll.hu)

2011. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem mindíg zöld amúgy, csak ritkán!
2011. ápr. 8. 19:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én 2hós babámnak már 2napja zöld a széklete.

Nem tudom mitől lehet,bár igaz,hogy 2napja eszem a póréhagymát(nem hatalmas mennyiségben)Lehet,hogy allergiás rá?

Viszont az is lehet,hogy mindig a másik mellből szoptatom.

Viselkedése egyébként ugyanolyan.

2011. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!