Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoptattok fogzó babát?...

Hogy szoptattok fogzó babát? Két napja bújt ki kisfiam első fogacskája és azóta eléggé cincálja a mellemet. A bimbóvédővel nem nagyon tud mit kezdeni, ismeretlen anyg neki, mert csak ritkán cumizik és cumisüveget sem használunk.

Figyelt kérdés
Hogy próbáljam? Szeretném sokáig szoptatni, most majdnem 8 hónapos.
2011. ápr. 12. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hozzá fog szokni és megtanulja, hogy hogyan kell foggal szopizni. Ha harap, szólj rá, hogy nem szabad, vedd el a cicid, előbb-utóbb "megérti". A lényeg, hogy próbálj ne "érdekesen" reagálni rá, mert akkor direktbe harapni fog, pl. az én fiam egész jól megtanult harapás nélkül szopizni, de azért ritkán előfordult. Egy ilyen alkalommal én nagyon felszisszentem, a párom, meg az anyukám meg elkezdett nevetni, na a fiamnak több sem kellett, direktbe, vigyorogva harapdálta a cicim, kb. 2 hét volt, mire újra leszoktattam róla.
2011. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha megharap akkor erélyesen rá kell szólni, hogy NEM!


Ha megint megharap, akkor abbahagyod a szopit, és kész. 1-2 alkalom után megtanulja a babák többsége hogy nem szabad harapni, mert akkor nincs cici.

2011. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

határozottan mondd neki, hogy NEM, amikor megharap. nálunk eleinte fordult elő gyakran, utána leszokott róla.

2 dologgal segíthetsz:

egyrészt a kisujjad legyen a szája mellett, hogy minél előbb le tudd venni mellről, másrészt ügyelj rá, hogy nagyon mélyen kapja be a melled, akkor kevésbé tud harapni. épp akkor harap, amikor félve teszed a melled a szájába, ilyenkor az ajkai közé esik a bimbó.


bimbóvédőt feljtsd el, csak bajt okoz (én nagyon megjártam vele).

2011. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egész jól átvészeltük a tegnapi napot és am ahajnali szopit. :) Szerintem menni fog neki, ügyes baba :)
2011. ápr. 13. 08:19
 5/5 anonim ***** válasza:
szia. nekem 7hónapos a kislányom, és van hogy megharapott, de olyankor levettem a ciciről, vártam 1picit és utána visszaadtam neki. még 2szer megcsinálta aztán többet nem. mondjuk amikor evett, nem fogazott, csak akkor amikor játszott vele :)
2011. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!