Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hozzátáplálásnál is még...

Hozzátáplálásnál is még anyatejes babánál honnan lehet tudni, hogy elég-e az anyatej vagy kell-e mellé tejpép?

Figyelt kérdés
vagy tejpépet mindenféleképpen kell adni?
2011. máj. 4. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Tejpépet én nem adnék, tiszta cukor az egész. KEzdd a hozzátáplálást almával, majd jöhet később a krumpli, répa és társai.

HA kevés a tejed és a tejalapú étkezést akarod neki biztosítani, akkor anyatejkiegészítő tápszert adj neki!

2011. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tejpép, én nem adtam. Sok reklám mondja, semmi szüksége rá az anyatejes kicsinek. Eddig is tudtad, hogy éhes-e, ezután is tudni fogod. A hozzátáplálás az elején inkább csak szoktatás: az ízhez, állaghoz, a bélrendszernek az új emésztéshez. Közben a lényeg marad a szopi, és a tej alakul az igényhez.

És 6-7 hónaposan a legtöbb baba többet ébred, hiába aludt jól előtte, de ez már nem az éhség miatt van. Hanem a mozgásfejlődés, a sok inger miatt. Meg esetleg a szeparációs szorongás miatt.

2011. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha naponta többször szoptatsz, akkor elég. 10-12 hótól meg már adhatsz túrót, joghurtot, ha aggódsz, hogy kevés lenne.
2011. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Mennyi idősek vagytok?

Mert 6 hó alatt tejpép sem ajánlott, meg egyáltalán a hozzátáplálás sem.

2011. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
még csak 4 hós, nem akarom még elkezdeni, csak már most utánaolvasok a dolgoknak, hogy ne akkor kelljen az infókat beszerezni és néha ilyen buta kérdések jutnak az eszembe :)
2011. máj. 5. 11:32
 6/8 xStefix ***** válasza:

Hát, én ennek a válasznak örülök a legjobban. ;)

Bár ugye mindenki úgy csinálja, ahogy helyesnek gondolja.


Szóval így akkor: a szaktanácsadói javaslat az, hogy TEJPÉPET lehetőleg NE adjunk a babának, HA egyébként csak szopik (ill. szilárdat is eszik - de tápszert nem kap). Azért ne, mert a kész tejpépek tápszerrel (ergó tehéntejjel) készülnek; amire ugye alapjáraton nincs szükség. A tápot tartalmazó tejpépeket könnyen meglátod, nagy betűkkel írják rá, hogy csak vizet kell hozzáadni.

/Azoknál a babáknál, akik már kapnak tápszert is, vagy csak táposak, már nem kell ennyire figyelni. De ugye a tehéntejet, mégha "gyengített" formában is, minél később vezetjük be, annál jobb.../


Amit ezek helyett érdemesebb, azok a GABONAPÉPEK, amiket vízzel ill. (anya)tejjel is el lehet készíteni. Így tehéntej adása nélkül is tudsz a babádnak ízletes kását kotyvasztani.

Ha lefejt anyatejjel csinálod, arra azért figyelj, hogy az anyatejet ne forrald fel semmiképp! Melegíteni általában kell valamennyire (mikróban tilos, csakis tűzhelyen), hogy jobban feloldódjon a gabona (ha hideg a tej, akkor csomós marad). De figyeld, hogy forró már ne legyen. Valamennyi tápanyag már így is elveszik belőle a melegítés miatt, de ez még nem vészes.

Mi Milupa Milumil 7-gabonást használunk, a lányom szereti. Most, hogy már nagyobb, kakaóval vagy vaníliaporral csinálom neki, úgy még finomabb. (Néha én is csinálok magamnak, persze tehéntejjel.:)


De maga a gabonapép adása nem kötelező egyébként, csak egy lehetőség. Bár finom és egészséges is.

2011. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi :)

csak anyatejes.

és még azt szeretném kérdezni, hogy sinlacot adhatok majd neki? mert a védőnő ezt javasolta, tejpépet nem.

2011. máj. 5. 18:46
 8/8 anonim ***** válasza:
a Sinlac olyan rzses pép, amiben nincs tej. tehát adható. de "csak úgy" nem szokták adni, mert eléggé hízlal. én adok belőle a lányomnak (gyümölcspépbe keverek 1-2 kanálnyit), mert keveset hízik. ha szépen gyarapodna a súlya, akkor nem adtam volna.
2011. máj. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!