Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért igényli többször a...

Miért igényli többször a szopit (1,5éves)?

Figyelt kérdés
18 hós, lány. Már hónapok óta csak elalváshoz kérte a cicit, de kb. 2 hete már fürdés előtt is, aztán már délelőtt is és a napokban van, hogy napközben is eszébe jut. Fürdés előtt adok neki, de napközben már inkább elterelem a figyelmét, van hogy nehezen megy. Volt már így esetleg más is? Pedig már azon gondolkodtam, hogy ezt az elalvás előttit is át kellene váltani valamire (ami nagyon nehéz lesz), erre megint többször kéri, úgyhogy nem is próbálkozok vele. Az az igazság, hogy már örülnék, ha vége lenne a szoptatós időszaknak, mert nagyon fárasztó és már 1,5 éves. Egyébként eszik rendesen mindent.Próbálkozzak megint cumisüveggel? Eddig soha nem fogadta el és mostanában már szívesebben iszik pohárból, mint itatóból.
2011. máj. 9. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
SZia!Együttérzek veled,mi 14 hósak vagyunk,már csak éjszakai cici volt,de ismét kell nappal is.Nekünk fogas gond van,készülődik kifele jönni 2 foga és csak azon nyugszik meg,jót tesz az ínyének.Vagy egyszerűen csak a közelséged kell neki!
2011. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jönnek ugyan a szemfogai, de egyébként nincs semmi baja. Lehet emiatt. Pedig annyi mindent rághatna...
2011. máj. 9. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 17 hós és Ő is újra többször kérte a fogaknál!Pedig ő is csak reggel délben este ciczik már jó ideje!16 foga van már 2 hónapja, de én remélem addig még tart a cicis korszakunk amíg meg nem lesz az összes foga!Nekünk nagyon nagy segítség a cici!


Pedig sokszor már én is örülnék ha vége lenne!

De neki így sokkal könnyebb!

Szerintem nálatok a fogak játszhatnak közre!

2011. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Már elég nagy, simán elválaszthatod, ha akarod, lehet egy ideig majd keresi, de utána nem fogja. Megnyugtatni meg meg lehet máshogy is, hozzábújsz simized, ha a poharat meg kedveli, akkor adj neki abból inni, nem kell erőltetni a cumisüveget.
2011. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

A fogzás mindenképp gyanús.

De lehet, hogy érzi azt is, hogy el akarod már választani és erre reagál így.

2011. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:igen sokmindent rághatna,de semmit nem fogad el a kisfiam sem!De ne bánd,nálunk éjjel is ha felsír,odabújok,kap cicit,és 5 percen belül visszaalszik.

A kislányom anno nem tudtam csak 8 hós koráig szoptatni és minden fogzáskor sokszor 1-2 órát fennt voltunk éjjelente,mert nem tudtam megnyugtatni,hiába ráztam a popóját,és csak zenére,de még úgyis alíg ....vele sokat szenvedtem.Pedíg már a fiamtól én is elakartam venni,mert tejcsi már nincs benne,de nekem meg gyógyszereket kéne szednem,de inkább én kínlódom....

2011. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért jó olvasni, hogy nem csak nálunk van ilyen "nagy" korban visszatérő szopi. Igen, valószínűleg a foga miatt van. Ilyenkor biztos nem fogok még csak kísérletezni sem az elválasztással, mert nem olyan egyszerű az csak szopis gyerekeknél (úgy értem, hogy akik nem cumiznak és semmi ujjszopás stb.)Egyébként az biztos, hogy annak ellenére, hogy néha már nagyon örülnék, ha vége lenne ennek a résznek is, azért belátom, hogy nagyon nagy segítség ez fogzás idején. Soha nem gondoltam, hogy ennyire fárasztó...
2011. máj. 9. 22:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 26 hónapos, és pár hete én is így jártam vele. Már csak esténként kérte, s most pedig 5-ször is megkeres egy nap miatta. Sőt, éjszaka is rajtam csimpaszkodik, ha csak teheti.

Már nagyon fáraszt! Szeretném elválasztani, de ahogy elkezdem, keserves sírásba kezd, amit kb. 10 percig el is viselek, de utána annyira megsajnálom, hogy már majdnem én is sírok. Így sosem jutunk ötről hatra. Olyan kilátástalannak tűnik ez az egész.

Mindazonáltal én sem tudom mitől szopizik most hirtelen ilyen sokszor. Nálunk biztos nem fogzás miatt van.

2011. máj. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
48%
Előző: Akkor most még nincs itt az ideje az elválasztódásnak. De előbb-utóbb biztosan eljön, hidd el. :) Addig pedig sok erő és kitartás neked is!
2011. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!