Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miből adjak tejet vagy tápszer...

Miből adjak tejet vagy tápszert az 1 éves lányomnak, ha a cumisüveget, csőrös itató stb. nem fogadja el? Nem tud velük mit kezdeni.

Figyelt kérdés
1 éves kislányom reggel és este anyatejet kap még. Érzem, hogy egyre kevesebb a tejem, és szívesen adnék neki mellette/helyette babatejet vagy tápszert, de nem tudom miből megetetni, mert bár sokszor próbáltam itatni is, de elutasít mindent, amiből kínálom. Most a nagy melegben, a Jana 2dl-s műanyag üvegéből iszik, de abból nem adhatok neki tejet, mert nem lehet rendesen kitisztítani az üveget. Ja, és kanállal adva is kiköpi a babatejet. Mi tévő legyek?
2011. máj. 25. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem se ismerte sokáig a cumisüveget, egyedül a NUK-nak ez fajta cumija vált be, ezt elfogadta: [link]

Avent üveggel kompatibilis.

Ha nem jön be, próbáld meg szívószállal itatni.

Ismerős a problémád. Remélem sikerül megoldanod.

2011. máj. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nagylányom 15 hónapos koráig szopizott, és ő is nagyon nehezen fogadta el a tejet (tápszert én akkor már nem akartam neki adni). TEjtermékeket fogyasztott, és hetente pár alkalommal próbálkoztam a tej adásával is, pohárból.

Már nagyobb volt, 2 éves körül, amikor szívesen megivott nagyobb (2 dl) körüli mennyiséget is, eleinte ha 1/2 dl megvolt, akkor az soknak számított.

A fiamnak és kislányomnak (ők is sokáig szopiztak, 1,5 éven túl) reggelire és vacsira szívószállal kínáltam a kakaót/tejet. Így szívesen megitták, nem lötyölték ki a bögréből. Eleinte ők sem ittak meg nagy mennyiséget belőle, 1/2 - 1 dl-vel kezdtük.

2011. máj. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 éves a lányom, már tejet kap, de a cumisüveg cumiját szétrágta. én gondoltam megpróbálom pohárból itatni, az simán ment neki. azóta nem csőröspoharazunk meg cumisüvegezünk, iszik pohárból szépen.

attól még, hogy csak 1 éves és mindneki a cumisüveget meg a csőrös poharat nyomja megpróbálhatsz mást is, nekem bevált.

aztán az is lehet, hogy a tápszer nem ízlik neki. amilyen büdös, undorító löttyök, ne csodálom, hogy nem isszák meg. nyugodtan adhatsz neki tejet forralva, én szoktam hozzá tenni pici kakóport vagy mézet. a lányom tápszeres volt, de keddről szerdára nem itta meg, csak a tejet.

2011. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!