Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak uszodával/hideg vízzel? Szeretnék úszni járni, de nem fog elapadni a tejem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szülés előtt 4 nappal még 1,5 km-t leúsztem, szülés után 5 héttel újra kezdtem hosszú távokat (heti 60-80km) futni, amit rendszeresen kiegészítettem úszással. 13 hónap után hagytam abba a szoptatást(még tovább is lett volna tejci, egyéb dolog miatt hagytam abba), de fél évig kizárólag anyatejet kapott a kisfiam. Szószerint minden egyes edzés után bedurrantak a ciciim. Nekem jót tett a sport, mert lelkileg sokat segített!
2011. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem úszni jártam, csak a Balatonon voltunk szoptatás alatt, ami nem is annyira hideg, mint egy uszodai víz, de nekem személy szerint fázott benne a cicim, úgyhogy én csak derékig álltam a vízben.

Ezt csak azért írtam le, hogy legyen plusz egy tapasztalatod. Szerintem menj és próbáld ki, hogy neked hogy esik a hideg víz, és 1-2 alkalomtól látni fogod a hatását a tejed mennyiségére is. Olyan hamar úgysem fog elapadni.

2011. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

íén ilyenről nem is hallottam. Én is szerettem volna strandra, úsziba menni 5 hós kisfiammal (még 4 hós), de köv. hó végére terveztük volna, de gy.orvos s sokan mások is lebeszéltek róla, h ilyen kisbabával nem ajánlott ilyen helyekre menni. De a tejtermeléssel kapcsolatban senkitől nem hallottam ilyet.

Babauszásra gondolok még, ha összejön rá, mivel egy fizuból élünk, ez necces. Ott valaki tudja milyen a víz? Az is ártanak a tejtermelésre?

Bocsi, hogy belekérdezek, de ez a kérdés elgondolkodtatóba ejtett.

2011. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem rá, mert egy anyuka írta valahol régebben, hogy babaúszásnál úgy érezte, apad a teje és abbahagyta. Meg olvastam, hogy aki el akarja apasztani hideg vízzel borogatja. De azért én nem tenném rá a fejem, hogy tényleg így van, elvégre hány anyuka jár babaúszásra pl., vagy lásd az első válaszoló pozitív tapasztalatát. Azt hiszem, megpróbálom, meglátjuk, mi lesz, nagyon kell már a mozgás. Azért én is várom még a válaszokat és köszönöm az eddigieket!
2011. máj. 30. 22:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Terhesség, és szoptatás alatt is úsztam, soha semmi gond nem volt.


Babaúszás átlagban 32-34 fokos vízben van, ami melegebb, mint egy gyerekmedence, hogy a babák ne fázzanak. Ha elmegy a tej, akkor az nem a babaúszás miatt van.

2011. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Strand, balaton, tenger többször, Kis Duna, babaúszás..

volt minden, több mint 2 éve szoptatok

2011. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!