Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen tápszert javasoltok 3...

Milyen tápszert javasoltok 3 hetes babának? Hogy készítitek el? Lehet-e ujramelegíteni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy milyen legyen a tápszer, azt legjobb a gyerekorvossal megbeszélni, vele felíratni. Minden tápszeres dobozon rajta van, hogy milyen arányban kell elkészíteni, ahhoz tartsd magadat. (egy tipp: én fűszermérlegen mérem ki a tápszert, mert az grammra pontosan mér, ha a csomagoláshoz mellékelt tápszeres kanalat használod, akkor lehet hogy pontatlanul méred ki az adagot. A vizet is átszámítottam grammra, azt is a fűszermérlegen mérem ki egy pohárkában, majd összeöntöm a kimért tápszerrel, felrázom és cumisüveg melegítőben felmelegítem).

Ha előre elkészíted a tápszert, tedd hűtőbe, míg felhasználod. Sokáig ne tárold, még aznap add a babának. Értelemszerűen forralt-lehűtött vizet, babavizet, vagy babáknak is adható ásványvizet szabad csak használni.

1x lehet újramelegíteni, ha akkor sem fogy el, öntsd ki.

2011. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Beszélj a gyerekorvossal, jobban is jársz, ha receptre kapod, lényegesen olcsóbb!

Sima csapvizet forralok, vízforralóban, lehűtöm langyosra, cumisüvegben kimérem a vizet, én nem grammozgatok külön, az adagoló kanállal is tökéletesen ki lehet mérni (ezért is van benne), mehet bele, összerázni és már ihatja is a baba.

Ha nem fogy el, hűtőbe teszem, 1x melegítem újra azt az adagot, többször már nem. Szobahőmérsékleten és folyamatosan melegítve se tárold, csak hűtőben.

Ja, igen, még egy jó tanács, ne dobd el az összes adagoló kanalat. :)

2011. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fél éves korig szokták javasolni a HA (hipoallergén) tápszert. Ez receptre jóval olcsóbb, egyébként meg drágább, mint egyéb tápszerek. Általában azért javasolják, hogy minnél kisebb legyen a tejallergia esélye a későbbiekben. (Mi 3 hós koráig adtunk csak HA-t, utána "normál" tápszert kapott). Az egyéb tápik millió fajta van, mi Mildibét eszünk, még a kórházban is azt adtak, kezdettől elfogadta.

Ja, és még annyit, hogy a HA-s tápszer kesernyés, így nem minden baba fogadja szívesen, főleg az édeskés anyatej után :o(

Én a cumisüvegbe mértem a vizet, és a kanalat használtam, amit a tápszerhez adtak. Szoktam újramelegíteni, de max 1x.

2011. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel én nem tudtam szoptatni a kislányom elejétől a beba ha tápszert kapta.Semmi gondunk nem volt vele,30ml-ként egy adagolókanál.Elkészítés után 1 órán belül el kell használni,ha nem issza meg ki kell önteni.Nem lehet újra melegíteni.
2011. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!