Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt Algopirynt...

Szoptatás alatt Algopirynt vagy Advil ultra-t javasoltok?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kislányom és nagyon fáj a fejem. Ez a két gyógyszer van itthon. Vagy igyak citromfűlevél teát? Ez is hat? Nem tudom, csak kérdezem, mert ez is van itthon.
2011. aug. 12. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

betegtájékoztató


Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe.


Advil Ultra:

Szoptatás

Amennyiben Ön szoptat, a gyógyszer alkalmazása előtt konzultáljon kezelőorvosával.


egyáltalán mire akarod szedni?

2011. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fejfájásra kellene.
2011. aug. 12. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
ja látom is, hogy írtad...igyál teát és sétálj egyet a patikáig a levegő is jót tesz, és a patikus még segíteni is tud, ad valami homeopátiás gyógyszert pl.
2011. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nyugodtan vegyél be algopirynt!

Én összeszedtem egy vírust mikor a picim 2 hetes volt, azt mondták vagy csillapítom a lázam(39fok) algopirynnel mellette szedek vitamint,vagy elmegyek a dokihoz, kiír antibiotikumot, de akkor nem szoptathatok.

Ez a mentős mondta, mert annyira rosszul voltam, hogy hajnalba ki kellett hívni.

Szóval szedtem az algopirynt,4 óránként kb 2 napig, rendbejöttem, a pici fiamnak semmi baja nem lett, mára 10 hónapos, egészséges és gyönyörű:)

Nyugodtan vegyél be, ha fáj a fejed.

2011. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Császáros voltam, a kórházban algopirynt és panadolt adtak fájdalomcsillapítónak, mellette lehetett szoptatni.
2011. aug. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Algopyrin és Panadol mehet, ezek mellett bármelyik paracetamol tartalm fájdalomcsillapító szedhető (Benuron, Paramax), az ibuprofent nem ajánlják. De itt egy jó összefoglaló a szoptatás alatti gyógyszerszedésről: [link]
2011. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
aZ ÉN fejem is fájt, tegnap panadol extrat (a kórházban ezt szedtem napi 3at szoptatás mellett császár utáni fejfájásra), ma reggel pedig egy algopirint vettem be
2011. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyukám és én is migrénes vagyok! 30 éve nem volt más Algopyrinen kívül, úgyhogy,ha fájt a feje azt vette be,ha terhes volt velem és amikor szoptatott is. És itt vagyunk. Nekem pedig most 7 hetes a kislányom,úgyanúgy fáj a fejem...sajni az használ. Inkább egy Algo...mint 3 haszontalan Panadol.
2011. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!