Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogromlás ellen mit javasoltok?

Fogromlás ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Szoptatok, és úgy észlelem, hogy a fogaim megsínylik. Mit tehetek, hogy megelőzzem a fogaim kiromlását és a babának se

ártsak vele? Ja ás ne hizlaljon:)


2011. okt. 10. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Naponta tobbszori fogmosas jo minosegu fogkremmel. Egeszseges taplalkozas, cukros etelek kerulese.
2011. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Használj nagyon puha sörtéjű fogkefét és Paradontax fogkrémet. (Felejtsd el a fehérítős, csilli-villi tubusokat!)
2011. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A puha sörte és a paradontax tényleg nagyon jó. Legalább 3 percig moss fogat naponta 3-4 alkalommal. Savas dolgok után (kóla, bor, alma, stb.) várj egy órát a fogmosással, mert a sav meggyengíti a fogzománcot.
2011. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

12:00, igazad van, ezek után várni érdemes! Sőt, ha savas dolgot ettél, azonnal öblögethetsz alaposan sima langyos vízzel.


Ezen kívül kerüld a hideget, meleget, és a fenti savas dolgokat a minimumra csökkentsd. Amúgy is a cola, bor stb. nem igazán jó szoptatás idején.

2011. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:) kerülejem a hideg és a meleg dolgokat? Azért már ne vicceljetek, hiszen enni csak kell, és az vagy hideg vagy meleg. Ritka, hogy langyos dolgot ennék:))))) savas ételeket, italokat meg alapból nem eszek mivel szoptatok. A fogkrémet kirpóbálom
2011. okt. 10. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó, hülyézz le nyugodtan, de a forró és a jéghideg az igenis árt. (Most nem egy szelet sajtra gondoltam a hűtőből, hanem pl. fagyira meg forró teára.) Sajna a zománc hőtágulása miatt apró repedések keletkeznek rajta, és ez bizony romláshoz vezethet.
2011. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Abszolút nem használtam sértő kifejezést.
2011. okt. 11. 07:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni,talán kálciumot lehet rá szedni.

Én nem szedhetek,mert vesekövem van.(legalábbis volt).

Nagyon gyönyörű fogaim voltak az első 3 gyereknél még nem is volt probléma,mivel nem volt egy csepp tejem se.De a 4.-nél viszont annyi lett,hogy 16 hónapig vittek havi 30 literta gyűjtőbe.Úgy kellett elapasztani gyógyszerrrel,mert nem állt el.A fogaim meg is sínylették sorra húzták ki őket,volt,hogy egyszerre 2-öt.

Holnap megint fogászatra kell menjek,mert egész hétvégén borzalmasan fájt.Mára elmúlt,de inkább megnézetem.


Minden jót!

2011. okt. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom ami veled történt. Az epe köveddel kapcsolatosan a szülés után lett? Mert 3 napja nagyon rosszul vagyok, holnap a labor mondja meg hogy nekem is epe kövem van-e? Mit szedtél ellene és a fájdalom ellen?
2011. okt. 11. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!