Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1,5 hetes babám 2-2,5 óránként...

1,5 hetes babám 2-2,5 óránként szopizik, 40-60 gr (mindig 2 ciciből) amikor 40-et szopizik fél óra múlva újra kér, mert nem bir elaludni, helyesen teszem, ha újra rászopiztatom?

Figyelt kérdés

Utánna megnyugszik és elalszik.

Egyik helyen azt olvastam hogy nem jó a félig emésztett tejre rászopizni, máshol meg azt irták nyugodtan lehet-igény szerint


2008. febr. 19. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Nyugodtan szopiztasd amennyit kér.Nem lessz attól semmi baja,ha a nem emésztett tejre friss kerül.az én lányom 3 hetes,e´s ugyan i´gy van.ha éhes csak ordít,amúgy is hasfájós lett.

nyugodtan szopiztasd amennyit,és ahányszor csak kér.

2008. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%
Hát az első válaszolónak is üzenem,hogy egyáltalán nem jó, ha a félig emésztett tejre rászopizik a baba. Az ő babája amúgy is hasfájós, lehet, hogy ettől, nem? Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy szopi után fél óra múlva szopizhat megint, hanem azt ,hogy nem kell szigorúan tartani a régi 3 óránkénti etetést, ha a baba korábban kér, lehet 2-2,5 óra vagy 4 óra is, ha később lesz éhes. Én beleestem ugyanebbe a hibába, és bélgyulladást kapott a babám, szörnyű volt neki is és nekem is. Szerencsére meggyógyult és szépen szopizott utána is még két évig. :-)
2008. febr. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

6. Két órán belül nem szabad újra mellre tenni a babát

Nem igaz!

Ennek a téves állításnak az indoklásaként legtöbbször azt szokták felhozni: “ha friss tej keveredik a félig emésztetthez a baba gyomrában, az hasfájást okoz.”

Mivel az anyetej nagyon könnyen emészthető táplálék, igen gyorsan - átlagosan másfél óra alatt - kiürül a baba gyomrából. Ezért teljesen természetes, ha egy szopós baba akár 1-2 óránként megéhezik, és enni kér.

A csecsemők általában nem egyenlő időközönként kérdzkednek mellre. Néha hosszabb szünetet hagynak két szopás között, máskor egy órán belül akár többször is szopizni szeretnének. Az elfogyasztott tej mennyisége sem egyforma: amikor nagyon éhesek, alaposan kiürítik a mellet, az elérhető tejmennyiség nagyrészét elfogyasztják, máskor csak kortyolnak néhányat az első tejből szomjuk oltására, megint máskor “csak” cumiznak, és élvezik a nyugalmat, biztonságérzetet és örömöt, amit az édesanyjuk testközelsége ill. maga a szopás ad.

Ha a csecsemő gyakran, rövideket szopik, és az édesanya minden alkalommal a másik mellét kínálja fel, a baba valóban hasfájóssá válhat. Ennek azonban nem az az oka, hogy a félig emésztett tejre frisset szopott, hanem az, hogy rövid szopásai alkalmával mindkét mellből csak az ún. első tejet fogyasztotta el. Ez a tej laktózban gazdag, ami gyakran puffadást, így hasfájást okoz, a baba széklete pedig hígabb, zöld színű lesz. Elkerülhetjük ezt a helyzetet, ha a babát ugyanarra a mellre tesszük vissza, hogy alkalma legyen a mellet kiüríteni, és a zsírdúsabb, hátsó tejhez eljutni.

2008. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!