Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babádnál elkezdenéd...

Anyatejes babádnál elkezdenéd a hozzátáplálást 4 hósan?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 19:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: úgy értem , h a hozzátáplálást 6 hósan kezdeném el.
2011. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen,én el fogom kezdeni mindenképpen.


Anno anyukám is elkezdte 2,5 hónapos koromban,mégis szoptam 6 hós koromig,sőt akkoriban szinte mindenki teáztatott is,mégsem volt "cumizavar".Kicsit túl van már reagálva ez a szoptatás,ami nyílván a legjobb a babának,de azért nem kell túlzásokba esni.Semmi baja nem lesz,ha kap 2 kanál almalevet.

2011. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

GLUTÉN nem csak a háztartsi kekszben van, henm pl sima natúr gabonapépben.


A házt. kezksz nem egy 5-6 hós gyreknek való!!


Összetevõk: búzaliszt, cukor, növényi zsír, térfogatnövelõ szerek: (nátrium-hidrogén-karbonát, ammóniumhidrogén-karbonát), só, aroma, színezék (karamell), antioxidánsok: (borkõsav, dikálium-diszulfit). Glutént és kén-dioxidot tartalmaz. Mogyorót, földimogyorót, tojásport, tejport, szójalecitint is felhasználó üzemben készült.

2011. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
10:28-as vagyok, a gluténnal kapcsolatban a háztartási keksz ajánlást a Babainfo magazinban olvastam. Amit írsz, a natur gabonapép - ezt vásárolni mit jelent? van gyerekeknek ilyen üveges vagy hogy?
2011. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

előzőnek:

szerintem pl. erre - vagy ilyenre - gondolt a háztartási keksz helyett:

[link]

2011. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
oké, köszi!
2011. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Én ha van elég tejem csak 6 hónaposan kezdeném a hozzátáplálást. Ennek ellenére most 6 hónapos a babám és már 2 hónaposan elkezdtünk kóstolgatni, és most már kiváltottuk a délutáni szopit is és ebédre is megeszik egy nap adag főzeléket. Nálunk sajnos az volt a gond, hogy nem akart szopizni, hiába erőltettem, kínszenvedés volt a szopi. Bár még most is szopizik, de még mindig kínlódunk, mert minden más jobban érdekli.
2011. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 xStefix ***** válasza:

Nem, semmiképp.

És még kizárólag tápszeres babánál sem ajánlott, sőt, főleg nem! És ezt szinte semelyik orvos és védőnő sem így szokta tudni/mondani...


A "kóstoltatás" egyébként már valódi hozzátáplálást jelent, csak ezt nem mindenki tudja. Abban a pillanatban, hogy a baba már mást is kap, mint az anyatej/tápszer, megkezdődik a hozzátáplálás. Lényegtelen a mennyiség, hogy két korty almaléről van szó, vagy 200 ml főzelékről.

Szerintem csakis a friss gyümölcsök és zöldek hozzáférése miatt nagyon nem jó dolog korábban kezdeni. Hiába idény és vitamindús, az anyatejet nem fogja pótolni, de még kiegészíteni sem. Sőt, még azelőtt mossa le a bélfalról a védőréteget, hogy az immunrendszer eléggé megerősödne hozzá...


A gluténra babakeksz pedig tényleg rossz javaslat, megy is miatta a szakmai vita az ajánlók és a szopis szakemberek között. A gabonapép (tej nélküli!), a kiflicsücsök vagy a liszt a főzelékbe sokkal jobb megoldás. De ez is leginkább azoknak létkérdés, akik veszélyeztetettek. ÉS, ami sose hangzik el: emellett még hónapokig folytatódjon a szoptatás, mert ezzel kapcsolatosan pozitív kutatási eredményeket (védő hatás) találtak!

2011. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a legújabb kutatás, nem az, amelyik 6 hónapig javasolja a kizárólagos szoptatást!!!!!!!!


Tehát IGEN elkezdeném, de inkább 5 hósan !!!

2011. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
A fehérliszt, ami a kifliben és általunk van a főzelékekben, csak később, 7-8 hónapos kortól ajánlott!!! Addig a 3 magos gabonapép, és a HIPP bio bébikeksz az egészségesebb. Azt már lehet hamarább is bevezetni.
2011. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!