Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babádnál elkezdenéd...

Anyatejes babádnál elkezdenéd a hozzátáplálást 4 hósan?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 19:51
1 2 3
 21/26 alaszka ***** válasza:
6 hós koráig semmit nem adnék neki, nem is adtam a babámnak, mikor ennyi idős volt, kizárólag szopizott. A 6. hónapban nagyon lassan elkezdtük a gyümölcsökkel, először a levével (1-2) kanállal, majd törve, majd még később krumpli stb. Kekszet semmiképp nem adnék neki 10 hós kora előtt, ha bio ha nem. A bio is gabonából van, és nem való egy ekkora babának. Először rendesen szokja meg a kezdeti gyümölcsöket, zöldségeket, pépeket, majd pici csirkehúst, és ha ezeken túl vagytok, akkor a "nasi". És mindemellett a szopizást ahányszor csak lehet fenntartani.
2011. jún. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)!
2011. jún. 2. 08:09
 23/26 anonim ***** válasza:
23%
4 és 7 hónap között el KELL kezdeni a glutén bevezetését. Tudom, régen 10 hót mondtak, csak írom Alaszkának, hogy nézzen utána.
2011. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 xStefix ***** válasza:

A fentebb belinkelt cikk kutatási eredményeit (és az ehhez hasonlókat) már többen/több helyen is megcáfolták, pl. az ibclc-k a Liga honlapján.

Hosszú lenne belemenni, hogy kinek és miért érdeke, hogy minden gyerek minél hamarabb kezdjen el enni is a szopás mellett - mert azt azért jó, ha tudjátok, hogy ez a javaslat ÉRDEKBŐL is hangzik el, nem pusztán tudományos alapon meg emberszeretetből..!

Én szemszer azt gondolom, hogy inkább hallgatok egy olyan szervezet ajánlására, akik egyrészt szintén tudományosan képzettek (meglehetősen magasan), másrészt szintén alapul veszik a kutatási eredményeket (csak esetleg másokat + máshogyan értelmezik; merthogy sokféleképp lehet ám ugyanazt), harmadrészt pedig nincs anyagi érdekük abban, hogy a baba ne szopjon - ellenkezőleg, épp azért vannak, hogy a szopi megmaradjon. Mert azt azért mindenki(nek muszáj) elismerni, hogy a szoptatás alapvető és kikerülhetetlen.

Nekem ez szimpatikusabb hozzáállás.


És ugyanez van a gluténnel kapcsolatban is. A Liga oldalán (rögtön a főoldalon) erről is el lehet olvasni a korrekt tudnivalókat, akit érdekel. A lényeg, hogy még ilyen szempontból sem kell 6 hó ELŐTT elkezdni a hozzátápot / glutén bevezetését.

Módosítások ugyan kerültek bele a szopisok ajánlásába is a glutén miatt, de ezek sokkal kisebbek és a lényegen nem változtatnak.

És ez nekem megincsak szimaptikusabb, mint rögtön mindjárt átesni a ló túloldalára. Ami eddig nagyon jól működött javaslat (ti. a 6 hós limit), annak ezután is jónak kell lennie, mégha kisebb-nagyobb módosításokat, finomításokat bele is kell tenni. (Arról nem beszélve, hogy a gluténos történet elsősorban a VESZÉLYEZTETETTEK számára fontos információ, tehát nem szükségszerűen érvényes mindenkire.) Szerintem nem az a jó eljárás, ha rögtön mindent felborítunk, ami ezelőtt volt...

2011. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 alaszka ***** válasza:
Én is olvastam erről a kutatásról (amit állítólag egy tápszergyártó cég végzett...), és még ha azt mondanák, hogy lehet pár hónappal előbb bevezetni, akkor azt mondom jó, de hogy 4 hónapos gyereknek háztartási kekszet adni....ennek nem lehet tudományos alapja. Akkor miért nem írják, hogy mondjuk főzelékbe kezdjük el hamarabb adni a lisztet sűrítésnek, de hogy kekszet....
2011. jún. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 alaszka ***** válasza:
Ja és még azt írják, nem a kor számít, hanem az, hogy az anyatejes táplálás mellett történjen a glutén bevezetése. Ha az egy évesen történik mellett szopi mellett, akkor úgy is jó.
2011. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!