Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez a szoptatási sztrájk?...

Ez a szoptatási sztrájk? Mitől lehet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, volt már ilyen kérdés feltéve, de hátha kapok jobb válaszokat! 4 hónapos kislányommal eddig minden rendben ment(csak anyatejes), pár hete időnként szopizásoknál feszengett, sirt, de végül kiszivta mindig az adagját, tegnap viszont nem volt hajlandó- reggel 10től 4ig szopizni- üvöltött a mellemen, rúg-kapált, 4kor is csak lefejt tejet adtam neki, azt elfogadta. Éjjel, és ma reggel még nem volt gond, de félek, hogy megint ez lesz, teljesen kiborultam...Létezik, hogy nem volt éhes? Vagy miért csinálta?(semmi körülmény nem változott körülöttünk)Ja, és egész nap mosolygos volt, nem sirt, hol aludt, hol játszott!

Kérlek irjatok! Köszönöm!!


2011. jún. 2. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szopi sztájkot nagyon nagyon sokminden kiválthat!


4 hósan már nem hinném, hogy anatómiai a gond (anya cicjéből ömlik a tej, vagy nagyon nagyon nehéz kiszívni, vagy a nyelve..)


Ha íg mint nálatok később jelentkezik, akkor valami új "hiba" lehet!


Esetleg a füle? vagy a foga? Bár a fognál fájdalomcsillapításra is szokták használni a babaák, de vannak extrém esetek, mikor egyáltalán nem akar szopizni, mert nagyon fáj ahogy ahozzá ér!


Én azt javaslom nagyon figyelj, hogy mit eszel (mármint írd fel) így vissza tudod nézni nme e attól van a probléma!

Vagy nem kezdtél el sportolni? (izomlázat is utálják a szopis babák)

Esetleg a mensid?Mesizel már, vagy most fog esetleg először megjönni?

Vagy esetleg nem vagy ismét várandós? akkor is szokott sztrájk vagy teljes szopi elhagyás következni!


DE a legfontosabb, hogy próbáld elfelejteni, a sztrájkos délutánt, mert különben érzi hogy rástresszelsz és mégjobban előjöhet!

Csinálj minden úgy mint a próbléma előtt!


Még most jutott eszembe, hogy lehet, hogy tegnap a nayg melegben csak szomjas volt így csak az elején lévő vízesebb tejre vágyott, és a zsírosabbat nem akarta kiszívni, és a másik cicd elejére vágyott volna...???

De ez csak egy ötlet!

Nem írtad, hogy egy mellből minden etetéskorkét mellből szoptatsz e???


Csak ötletek hogy legyen mit átgondolnod....


Remélem volt jó ötlet is azok között amit írtam


Másfél éve szoptató anyuka

2011. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocsi még egy dolog :)


Nálunk volt mikor nekem volt lelki problémám, akkor nem volt hajlandó szopizni (én nagyon szomorú voltam, és ő annyira érezte, hogy nem evett)


Valami lelki háttér????Sok sok stressz??

2011. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én akkor éreztem, hogy van tej a mellemben, de nme jött ki...ÉS tényleg nem jött ki...


Nagyon rosszérzés volt, aztán erőtt vettem magamon és túl tettem magam az egész szituáción,és minden visszaállt a régi kerékvágásba!

2011. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Igen, ezeket már mind átgondoltam, sajnos egyik sem stimmel-hasfájása eddig volt nagyon durva, mostanában már éppenhogy jobb. Ráadásul az sem lehet, hogy szomjas volt, mert még rá sem volt hajlandó cuppani, már a szokásos szoptatási helyzettől is csak üvöltött, nemhogy még amikor a mellbimbómat odaadtam neki- akkor meg aztán elszabadult a pokol. Passsz. Ma 1 kicsit jobb volt eddig, de csak 4,5 óránként eszik. Az nem kevés 1 kicsit? Amúgy jókedvű!
2011. jún. 2. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mind a 3-at én írtam :)


Ha így jó kedvű, hogy csak 4,5 óránként eszik, akkor hagyd hagy egyen így!


Esetleg még az jutott eszembe, hogy teljesen más szopi pózban próbáld odaadni a cicid neki!

Pl hónaljtartásban, az gondolom szokatlan!Hátha így először nem jön rá mit szeretnél :)


De ha ő jókedvű, akkor ne erőltesd!Éjjel hogy alszik?Mennyi a súlya és mennyivel született!

4 hós a ha jól emlékszem!Ezek is fontos adatok!

Meg ha magunkból indulunk ki, akkor ilyen melegben mi sem eszünk annyit, lehet rá is így hat!


Figyeld majd a súlyát!Na nem naponta!!!!De ha nem fogy ilyen táplálkozás mellett (szerintem nme fog) akkor minden ok!Tudják ők,mi meg túlaggódunk mindent!


Ha 4,5 óránként szeretne enni akkor neki ez az igénye!Gondolom Igény szerint szoptatsz!A szopi tanácsadónk, mindig azt mondja, hogy a NEM IGÉNY IS IGÉNY!

De ha szeretnéd megadom az elérhetőségét a szopitanácsadónknak! IBCLC-s LLL-es, és szülésznő még!Nyugodtan írhatsz neki e-mail, ha van még kétségd!Eleinte nekünk is telefonon meg e-mailben segített!Bár mi ilyen szoptatós anyacsoporton belül minden hónapban talizunk! :)


Szólj és írom a címét :)

2011. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked, hálás vagyok, hogy ennyit válaszoltál!:)Megköszönöm, ha elküldöd a tanácsadó elérhetőségét, megnyugtatna, ha meglenne tartalékban! Most a tegnapi probléma megoldódott, de félek, h még előjön vmikor. Illetve, ha tényleg innentől kezdve ritkább szopizás az igénye, akkor lehet, hogy ez igy működni fog tovább, csak hirtelen bepánikoltam, és nem vettem az "adását", de ha azt mondjátok, nem baj a 4,5 óránkénti evés, akkor szuper :-))!!
2011. jún. 2. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:

szia!Megint én :)


hanika68@gmail.com

Írj neki a mostanival kapcsolatban is ha az megnyugtat, Ani biztos profibb tanácsot ad :)


Nyugodtan hivatkozz rám (Szalontai Vanda), de az lll oldalán is ott vannak az elérhetőségei!


Remélem megoldódik a helyzet, és mindketten nyugisok lesztek :)

2011. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, még egyszer köszönöm!! :-)
2011. jún. 2. 23:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ugyanez van, 4 hónapos a kislányom és ugyanezt csinálja 2 napja:( Bár tegnap már egy picit jobb volt a helyzet, de ő is már maga a szopis pozíciótól feszengett és üvöltött én is totál pánikba estem mert ő imádott mindig is szopizni,most meg...

Én erre a bolond, fülledt időjárásra fogtam, remélem javul a helyzet, de ha Stefix erre járna és válaszolna, az jó lenne:)

2011. jún. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

07:41-es válaszoló: És Neked hány óránként eszik?

Nálunk eddig 3 óránként, most 4,5 óránként. Lehet, h az volt a baj, hogy nem volt éhes, mert most állt át a ritka evésre.

2011. jún. 3. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!