Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetek, ha az 5 hónapos...

Mit tehetek, ha az 5 hónapos babám állandó jelleggel szopizni akar?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden gyereknek mások az igényei, de a babámnál minden nap az van, hogy másfél-2 órát is eszik megállás nélkül, aztán 40-60 perc szünet után újra. Őszintén szólva, ez már megterhelő a szervezetemnek. Ez mindig így megy kivéve éjjel, mikor van egy picivel több szünet. Cumit nem fogad el, egyébként tejem bővem van és eszik is, mert látni és hallani lehet, tehát nem csak lóg rajta. Próbáltam már mást is adni, de nem fogadja el, csak a cicit. Hogyan szoktassam rá, hogy ritkábban egyen? Nem marad nyugodtan, amíg nem eszik, csak sír és duzzog. Ha nem adnék neki cicit, képes lenne végigsírni a napot, nem hagyja magát.
2009. márc. 21. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van tejed, csak kevés a tápanyag benne. Nem akarlak megijeszteni, csak én is így jártam az 5. hónapban! A 6 hónapos kontrollon valószínűleg javasolni fogják a hozzátáplálást!
2009. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Furcsa az, hogy a cicit akarja, de mást nem. Ha nagyon éhes lenne, gondolom, hogy mást is elfogadna, nem? Pedig nem is fogad el sem tápot, sem kaját, tehát nem nagyon megy a hozzátáplálás. Mintha a cici lenne a mindene. Egyébként születésétől fogva ilyen sokat eszik, csak szerintem ahogy nő, még többet akar meg mióta fogzik még annál is többet és ezt már nagyon nehezen bírom. Vagy az is lehet, hogy tényleg csak lógni akar a cicin? Ha oda teszem, akkor már nagyon megnyugszik.
2009. márc. 22. 02:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éhes, csak cumizni akar :)

Próbáld ki a cumit!

Ha állandóan szopik, nincs ideje újratermelődni a tejnek--szerintem

2009. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem fogadja el a cumit 2 hónapos kora óta...
2009. márc. 24. 19:23
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a helyzet néha változik: az utóbbi pár napban nem evett olyan sokat, voltak 2 órás szünetek is - talán ez összefüggésben áll a fejlődéssel? Lehet, hogy neki ekkora igénye lesz, mikor ugrik a növekedésben?
2009. márc. 24. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy növekedési ugrás előtt van és így növeli a tej mennyiségét. Az is lehet, hogy valami miatt,(pl. gyors idegrendszeri érés, v valami megzavarta)megnyugtatásra van szüksége. Ha magadra kötöd kendőben akkor nem vesz el annyit az idődből: te csinálod amit akarsz, ő meg szopizhat nyugodtan. Ne aggódj, mindenki csak addig és annyit szopizik, amennyire szüksége van.
2009. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!