Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár hetes babát igény szerint...

Pár hetes babát igény szerint szoptattok, akár fél óránként visszateszitek? Vagy van valami időnkénti rendszer?

Figyelt kérdés

Akkor is, ha lustácskán szopik, elalszik hamar a cicin, de ahogy leteszem, 5 perc múlva sír megint a tejcsiért?


A védőnőm már azt mondja, ne hagyjam fél óránál tovább, és utána minimum 2 óra teljen el, míg visszateszem.

Hogy már elég nagy, hogy kezdje el tanulni, hogy most van ennivaló, és most kell enni.


Pedig ő is inkább igény szerinti szoptatás párti.


2011. jún. 14. 17:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! :)


Fogalmam sincs, hogy hogyan van ennyi tejem. Szerintem ez adottság kérdése, és mindenkinél máshogy van.

Ráadásul nem is nagyon fejem, mert eleget kiszív a baba.

Én is iszom azért Laktoherb tejtermelő teát, hogy maradjon is ennyi tejem, mert azt mondják, a tej mennyisége változik. Van mikor sok van, de van mikor kevesebb.

Meg azt mondják, hogy sokat kell enni, és akkor lesz teje az embernek. Hát igyekszem tényleg sokat enni, de ebben a hőségben még az sem egyszerű, főleg, hogy a baba születése óta még több dolgom van, és nem sok idő marad a kajálásra. EGyél te is jó sokat és pihenj is amennyit tudsz!

Ja, és ha elalszik szopi közben, akkor én azt szoktam csinálni, hogy kihúzogatom a szájából a cicim, mintha el akarnám venni, és akkor egyből elkezdi újra szopni.


Tehát összefoglalva:

- sokat enni

- nagyon-nagyon sokat inni, még akkor is, ha nem vagy szomjas

- sokat aludni

- fejni, és ha ciciből nem eszik eleget, add neki cumisüvegből a többit, amit kifejtél

- tejtermelő teát inni

- felkelteni, amikor elalszik közben


Ezeket próbáld meg mindet bevetni egyszerre! :)

2011. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!