Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kikerülhető a tényleges...

Kikerülhető a tényleges szoptatás anélkül, hogy a baba ezt megsínylené?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, pár éven belül, most még korai lenne, de tervbe van véve már. Igazából a terhességgel, a szüléssel semmi problémám, de a szoptatás.... Úgy érzem képtelen lennék rá. A gondolattól is rosszul vagyok, hogy a baba a szájával hozzáérjen a cicimhez. Tudom idióta vagyok, de ezt érzem. Felfogom, hogy hülyeség, meg hogy ez egy teljesen természetes dolog, de akkor is frászt kapok ha csak rágondolok. Szóval arra gondoltam, hogy mi lenne, ha majd lefejném a tejemet és cumisüvegből kapná. Akkor mégse tápszeren nevelkedne, hanem anyatejen, és így mindketten jól járnánk. Az anyatejet nem szeretném megvonni tőle, mert tudom, hogy sokat számít hogy azt megkapja és ne tápszeren éljen, ah nem muszáj.

Könyörgöm ne ítélkezzetek, nem tudom miért van ez velem, de ez van. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez így működhet?


2011. jún. 21. 14:28
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező! Nagyon hasonlóan gondoljuk a szoptatást, azt leszámítva sajnos, hogy nekem a terhességgel és szüléssel is van egy csomó ellenérzésem, amit nagyon próbálok leküzdeni, mert gyereket viszont szeretnék.

De nem a magam gondolataival terhellek, a lényeg amit ki akarok hozni belőle az, hogy semmiképp se azzal hagyd magad befolyásolni,hogy lelkileg nem teszel jót a babádnak, ha nem szoptatod. Apukámat 3 éves koráig szoptatta mamám és nagyon rossz közöttük a viszony a mai napig, tehát a hosszú cicizés sem garancia a lelki harmóniára. Engem édesanyám normál ideig, ha jól tudom 8 hónapos koromig szoptatott, imádom őt, a legjobb édesanya akit csak kaphat az ember lánya, de sosem akarok arra gondolni, hogy valaha szoptatott és ciciztem tőle, mert saját magammal szemben is fura érzéseim vannak olyankor, sőt ami a rosszabb még vele szemben is :(

Engem vmiért mások szoptatása is zavar, kétszer láttam ilyet életembe (unokatestvéreim babázásakor), de mindkét alkalommal azonnal kijöttem a szobából.

Szerintem az a lényeg, hogy ha nem érzed természetesnek, akkor ne erőltesd, és ha a tejed is csökkenne amiatt, szerintem a tápszerrel etetett babák is igen egészségesek, ha olyan hajlamúak. Ismerek példa babákat mindkét oldalról, szopcsizó és sajnos betegeskedő babát, viszont tápszeres makkegészséges fiúcskát is.

Ha nem változik a szülés után sem a gondolatod, akkor ne hagyd, hogy a társadalmi elvárások nyomassanak, csak légy boldog a babáddal és a pároddal.

2012. okt. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!