Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nekem sem lesz tejem? Sem a...

Nekem sem lesz tejem? Sem a nagymamámnak, sem anyumnak nem volt elég teje.

Figyelt kérdés

Létezhet az, h ez öröklődik és nekem sem lesz? Vagy nekik csak azért nem volt, mert nehéz körülményeik miatt sokat idegeskedtek? Megelőzhetem, h elapadjak?


Nem vagyok még kismama, de érdekelne...


2009. márc. 25. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megelőzheted! Hinned kell abban, hogy neked lesz.. Abban az időben amikor anyukád volt kismama egyáltalán nem segítették az asszonyokat, hogy szoptatni tudjanak, amikor meg a nagymamád, akkor nekik nem csak a gyerekkel és a háztartással kellett törődniük, nem kímélték őket egyáltalán, így hamar elapadhatott a tej. Mos tmár azért sokkal könnyebb helyzetben vannak a szoptató anyukák. Igény szerint szoptathatják a babájukat és van nagyon sok tejszaporító módszer is, rengeteg segítséget kaphatnak ahhoz, hogy sikeresen tudjanak szoptatni. Ha esetleg csökken a tej mennyisége, akkor is tud bármikor tanácsot kérni és kapni is, akár ezen az oldalon is. egy 4. babáját szoptató anyuka
2009. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagymamám és anyukám is kb. 2 hónapig tudott szoptatni, akkor sem volt túl sok tejük. Ehhez képest én több, mint 7 hónapja szoptatok. Tény, h' kellett kiegészítést adni, de nálunk inkább az volt a probléma, h' két hét után mehettünk csak haza a kórházból (császár + komplikációk), és emiatt az elején csak fejni tudtam. Később meg elkövettem azt a hibát, h' hallgattam az "okos" tanácsokra, és erőltettem a három óránkénti szoptatást. Szóval némi genetika nyilván közrejátszik, de a lényeg, h' az első egy-két hónapban rengeteget legyen mellen a baba, mert annál jobb tejszaporító módszer nem létezik. Ihatsz-ehetsz bármit, fejhetsz éjjel-nappal, de a baba szopása általi inger az egyetlen igazi megfejtése a dolognak. Készülj tudatosan a szoptatásra, és kizárólag a baba igényeit figyeld, akkor nem lesz semmi gond. Persze mindez normál körülményekre vonatkozik, de remélhetőleg nálad semmi gond nem lesz a szülésnél. Ezt erősítsd magadban. Ha pedig tanácsra van szükséged, akkor olyantól kérj, aki sikeresen szoptatott, mert akinek nincs személyes sikerélménye ebben, annak tapasztalataim szerint vannak téves tanácsai, amit bármilyen jó szándékkal ad, nem segít, sőt, néha árt is.
2009. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Már kezdtem kicsit megijedni, h az én gyerekem is majd tejnélküliségre lesz "ítélve"!:)

Még egyszer köszi:)

2009. márc. 25. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:

A 70-es 80-as években szinte senkinek "nem volt" teje, (anyám, anyósom sem szoptatott). Akkor nem nagyon segítették a szoptatást, inkább írtak gyorsan tápszert.

Viszont a nagymamám (háború után) az anyukámat 2 és fél éves koráig szoptatta.

Szerintem nincs semmi összefüggés, én a fiamat 21 hónapos koráig szoptattam.

2009. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs feltétlenül összefüggés. Például: A dédnagymamám csak 3 hónapig tudott szoptatni, a nagymamám (az ő lánya) ezért tehéntejen nőtt fel. Ő maga (nagymamám) viszont már 18 hónapig tudott szoptatni. Méghozzá úgy, hogy még 18 hónaposan is igény szerint, naponta többször szoptatta az anyukámat. Anyukám is sokáig tudott engem szoptatni, de 10 hónapos korom után már csak esténként. Neki csak annyi teje volt. Én most is igény szerint szoptatom még az 1 éves gyerkőcömet.

Tényleg volt olyan időszak is, amikor "nem volt divat" a szoptatás, és még a gyerekorvosok is azt tanácsolták, 3 hónap után el kell választani a gyereket. '70-es évek... Szerencsére az én anyukám nem hallgatott a propagandára. :-)

2009. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bizonyjitottan nincs osszefugges, mert a szoptatasi kepesseg nem genetika.

Ennek ellenere nalunk is az a statisztika, hogy sem anyukamnak, sem nekem nem volt tejunk.

Negyen vagyunk testverek, de csak a batyamnal indult be anyanak a teje, de o meg pont nem szopott rendesen, szoval sokaig kezzel fejt anya. A ket idosebb testveremnel egyaltalan nem volt teje, ugyanis lepenylevalasi problemaja volt, elso alkalommal mergezest is kapott, szoval akkor emiatt nem volt. En vagyok a legkisebb, azonban amikor engem szult, akkor tortent egy hatalmas csaladi tragedia (a noverem sajnos mehalt epp a szuletesem elott ket nappal), igy valoszinuleg emiatt nem volt tej.

Nekem meg csak egy babam van, a tejem be sem indult, ket het utan derult ki, hogy a mehlepeny nem valt le rendesen, egy tenyernyi darab fent maradt. A doki akkor vilagositott fel, hogy hogy kozvetett ertelemben tenyleg orokolhettem azt, hogy nem tudok szoptatni, ugyanis visszafele nezve a dolgokat a tej belovellese iy nez ki: a lepeny levallasakor kezd el termelodni egy hormon, ami beinditja a tejet. Ha a lepeny nem valik le szepen, vagy egy resze bent marad, akkor ez a hormon nem termelodik elegseges mertekben, tehat nem indul be a tej.

Ahhoz, hogy a placenta le tudjon valni szinten egy normal mukodesu hormontermeles szukseges, ami felelos azert a tolofajasokert is, amivel a lepenyt szuljuk meg.

Mind anyukamnal az elso ket szulesenel, mind nalam az volt a gond, hogy amint kijott a baba, abban a pillanatban megszunt a tolasi inger, a meh nem dolgozott tovabb, ezert maradt fent a placenta es ezert szultuk meg nehezen, ezert volt szukseg kesobb eu-i kaparasra.

Nah, hat elvileg ezt viszont lehet orokolni, hogy a hormontermelesunk ilyen pocsek.

Egyebkent nekem eszembe sem jutott, hogy anyukam peldaja miatt nem tudok majd szoptatni, sot, en jol bevasaroltam meg terhesen mellpumpabol, anyatejtarolobol, mert en azt hittem, hogy nekem annyi tejem lesz, hogy tele lesz a fagyaszto. Szoval tok optimistan alltam hozza, es majd beleorultem, mire elfogadtam, hogy nincs. Ot hetig probalkoztam tejcsinalassal, jobb napokon volt osszesen 20 ml, ami egy nevetseges mennyiseg, annyi egy ket napos macskanak nem eleg, de nem akartam feladni.

Szoval meg azt sem mondhatjuk, hogy azert nem volt tejem, mert nem foglalkoztam vele, csak legyintettem, hogy "Anyamnak sem volt, nekem sem lesz", mert ez nem igaz. Anya is egy honapig batoritott, hogy probalkozzak, mert tuti lesz.

Bocsi, hogy hosszu voltam.

2009. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!