Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy is van ez? Ha az ujszulot...

Hogy is van ez? Ha az ujszulott Baba mondjuk elkezd szopizni 6-kor fel 7ig, es 2 orankent etetem, akkor a kovetkezo szopi 8 kor van?

Figyelt kérdés

Csak mondjuk ha tobb mint fel orat szopizik-leven meg kis gyengecske-akkor igy osszeernek az etetesek?!

Ha ejjel is ez megy ,akkor hogy pihentek?!

Huzos lesz....

38/5 kismami,kezdo :-)


2009. márc. 26. 05:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell félórát szopiznia...10-15 penc alatt is kiderül mennyire éhes... Próbáld a 3 óránál tartani magad! És így tényleg nem kidölsz.

Én nem engedem ennél több ideig a cicire mert az már csak játék, vagy nyugicici!Persze ez is kell csak határokon bellül! Tudom hogy nagyon nehéz, de te vagy a főnök... (lassan 4 hós baba anyukája!)

2009. márc. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Nekem a kórházban sárga volt nagyon a babám és ott a doktornő azt mondta fél órát szopnia kell, hogy elég legyen, meg amikor csak tudom tömjem, hogy a sárgasága elmúljon. Eléggé aluszékony volt, úgy kellett állandóan keltegetni, hogy egyen. Itthon meg igény szerint szoptattam, volt, hogy két óra hosszat is a cicimen lógott, az egész nap szinte etetésből állt. Éjszaka viszont aludt, így tudtam pihenni. Egyébként szopi közben is pihenhetsz, úgy nem megerőltető. Lassan 7 hós a babám és még mindig 2 óránként szopizik, igaz gyakran csak néhány kortyot, gondolom olyankor csak szomjas. Mostmár 10-15 perc alatt lerendezi az evést.


Boldog babavárást és könnyű, gyors szülést!

2009. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok és a ketteshez szerentnék szolni.

A baba gyomrának is kell pihenni...7hónaposan 2 óránként???? Biztosan van elég tápértéke a tejednek?

És a napi házimunka, főzést stb....

Én egyedül vagyok napközben a babámmal, hát nemtudom mit ennénk ha 2 óránkén cicire tenném a kislányom!

2009. márc. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!Jo babazast mindenkinek!
2009. márc. 26. 08:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kell óramű pontossággal betartni ezt a dolgot. egyértelmű, ha a baba reggel 6-kor eszik, akkor 8-8:30 körül esedékes, de, ha 9 körül eszik, mert esetleg addig alszik, az sem baj.:)
2009. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Ez min szép és jó de mi van akkor ha nem bírja ki a két vagy 3 órát?Akkor hagyjátok sírni?
2009. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Második vagyok.

Kedves első válaszoló!

A babám hétvégén tölti a 7 hónapot, két hete mérték 8900 g és 73 centi, nagy baba. 4020 g és 52 cm volt születésekor, így nem gondolom, hogy nincs elég tápláló a tejem (főleg, hogy ilyen nincs is, hogy "nem elég a tápértéke"). Sosem volt hasfájós, mindig igény szerint szoptattam. Ha nyűgösebb volt megkínáltam cicivel és vagy evett, vagy nem. Írtam azt is, hogy gyakran csak néhány kortyot iszik, tehát ez nem azt jelenti, hogy 2 óránként degeszre tömi a hasát. 8, 12, 16 körül eszik "normálisan", de közben két óránként megkínálom, hogyha esetleg szomjas, inni tudjon. Ez általában csak néhány korty, de van hogy nem is kéri. 10-kor már gyümit kóstolunk 6 hós korától. Este pedig fél hét körül eszik, ilyenkor fél órát is elszopizik, hogy megtömje a pociját, 9-10 körül ha ébredezik még félálomban megetetem és alszunk hajnal 4-ig, akkor megint kaja és alvás tovább 6-7-ig. Házimunkát az első néhány hónapban nem nagyon tudtam csinálni, de már kb. 2 hónapja belerázódtam és a gyerkőc mellett teszek-veszek. Lehet, hogy számodra ez furcsa, ha már így lepontoztál (gondolom te voltál), de nekem az első a gyermekem, ezt a párom is megérti, segít a háztartásban és nekünk ez így teljesen normális és bevált. A babámat mindenki dicséri, hogy milyen kiegyensúlyozott, vidám baba és nagyon szépen gyarapszik! Lehet, hogy te inkább hagyod sírni a babád, vagy nyomsz egy cumit a szájába, hogy hallgasson, amíg te a dolgod végzed, de nekem fontos, hogy tudja számíthat rám. Egy kisbabának nem lehet azt mondani, hogy gyerekem ne egyél, mert még nem telt el 3 óra... az anyatej pedig 1-1,5 óra alatt emésztődik. Én nem órák és régi szokások szerint szoptatok, hanem ahogy az ösztönöm diktálja! Tudom neked is ajánlani pl. ezt: [link]


Boldog babázást!


Bocsánatot kérek mindenkitől az OFF-ért...

2009. márc. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!