Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A juh- ill. kecsketejből...

A juh- ill. kecsketejből készült tejtermékekre is lehet allergiás a baba? Egyáltalán lehet valami baj belöle, ha szoptatás alatt ilyeneket eszem?

Figyelt kérdés

laktózérzékeny vagyok,ezért csak minimális tejterméket fogyasztok,de a juh- ill.kecskesajtot,túrót nagyon szeretem.

tudja esetleg valaki,hogy ennek az összetevöi okozhatnak-e problémát,hasfájást a babánál?

és mekkora az esély,hogy ö is laktózérzékeny lesz?


2009. márc. 28. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A kecsketej nagyon allergizálhat,ezt nem javaslom,kiütés és hasfájás is jelentkezhet a babánál tőle. Ha te laktózérzékeny vagy azt ő is örökölhette,a legjobb módja hogy ezt megtudd ha őt is kivizsgálják allergia ügyben.
2009. márc. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit megkésve írok, jó fél évre :)), mert most jött ki ez a kérdés. Lehet, hogy már megoldódott a gondod, de hátha valakinek segít a hozzászólásom. Hasonló helyzet van nálunk is, többek között tejfehérjére is kimutattak allergiát, amit viszont természetgyógyász valamennyire kikezelt 6 éve, emiatt engem is foglalkoztatott a kérdésed.

Az orvosnak itt Ausztriában fel sem mertem tenni, mert úgy áll hozzá, mintha más bolygóról jöttem volna, szerinte már a 4. hótól kellett volna kezdeni a hozzátáplálást és ugyanúgy mindent lehet adni, mint ahol nincs allergiahajlam, mert szerinte az hogy nekem mi van, nem jelenti azt, hogy örökölte... Na, nem részletezem, fűtől-fától próbáltam utánajárni mindenféle dolognak, felvettem a kapcsolatot egy magyar védőnővel, a La Leche Liga egyik tanácsadójával, és "véletlenül" egy allergológus is írt itt egy kérdésemre.

A lényeg: ilyen esetben az anyuka mindent ehet, amit amúgy is, pl nálad laktózmenteseket, de figyelni kell a baba reakcióit, és ha allergiára utaló jeleket mutat, akkor kell csak abbahagyni, ill. kivizsgáltatni a babát.

Mivel az allergének átjutnak, de csak minimális mennyiségben az anyatejbe. A %-ban kifejezett esélyt nem tudom már, de kevesebbre emlékszem, mint ahogy előttem írták, pl mindkét szülő allergiája esetén van azt hiszem 50%, egyik szülőnél 75%, így nálatok is. A baba allergiahajlama miatt javasolt a kizárólagos szoptatás ha lehet 7 hónapig, akkor kell megkezdeni a hozzátáplálást, és 1-1 új dolgot 4-6 napig figyelve. Amire allergia van a családban, azt 1 éves kor után adni, pl. 1 éves kor után a savanyú tejtermékekkel kezdeni (natur joghurt), vaj, túró, tejfel, sajt, és nyers tejet 1.5-2 éves koráig nem kellene.

2009. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!