Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha valaki nem szoptat szülés...

Ha valaki nem szoptat szülés után egyáltalán, akkor is beindul a teje?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 21:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Kedves Utolsó! Nekem tetszik a válaszod, tök logikus!!! Inkább én is úgy tettem volna.
2011. júl. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 xStefix ***** válasza:
47%

Pedig nem véletlenül erőltetik a kórházakban a szoptatást, ugyanis komolyan segíti a belövellést! Az "igazi" tejtermelést tényleg a lepény távozása indítja be (az ösztrogén és a progeszteron szintje leesik, a prolaktin gátlódása megszűnik), viszont általában sokkal kíméletesebben zajlik le a belövellés, ha a baba a szülést követően minél hamarabb és minél többet lesz mellen. Azért, mert közben folyamatosan, de fokozatosan nő a prolaktin és az oxitocin szintje, így valószínűleg nem lesz olyan hirtelen és drámai a belövellés (nem keményedik, csomósodik be a mell, nem megy fel a testhő stb.).

Az igaz, hogy fizikálisan és aktuálisan nem mindig kellemes, amikor a baba "üresen" szívja a mellet, pláne, ha kis falánk:), de hosszú távon sokkal jobb, mintha csak rövid időkre engednék rá!


Kérdező, fejéssel is elérhető eredmény, ha valaki egyáltalán nem szoptat, de általában kevésbé hatékony módszer. Főleg azoknak lehet vele gondja, akik elsőbabások és fogalmuk sincs, mit hogyan csináljanak, nincs meg rögtön a megfelelő módszerük ill. eszközük hozzá stb. Én úgy látom, hogy kisebb az esély arra, hogy kezdőként csak fejéssel megmaradjon a tej, mintha mellette legalább valameddig szoptatna is az anyuka. (A szoptatás összes többi előnyéről nem is beszélve.)

2011. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Valakinek mégis fájt, hogy megírtam az álláspontom. Biztos rég szült már és megszépültek az emlékek, de nagyon tud ez fájni. (mármint a véres bimbó és társai) De azért örülök, hogy egy valaki van. :)
2011. júl. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
meg 22:01-et is mért pontozta le valaki/több valaki?! semmi mást nem tett, csak a konkrét tényeket közölte.
2011. júl. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolso valaszolo, 22.01-es vagyok, koszi hogy megvedtel :-) Azt hiszem tobbet nem irok valaszt szoptatos kerdeshez, mindig lepontoznak akarmit irok. :-(
2011. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 xStefix ***** válasza:

Valószínűleg azért pontozták le, mert nem igaz, hogy a baba szopásán kívül semmi sem tudja megindítani ill. fenntartani a tejtermelést. Pl. a fejés jó módszer lehet erre.

Illetve egyeseknek talán megakadhatott a szemük azon, hogy 2 hét alatt elapadt a tej, de mégis "minden jól alakult" utána. Ebből lehet, hogy azt szűrik le, hogy a hozzászóló nem bánja, hogy így alakult, ez pedig a szokásos témához vezet.....

Mindez csak logika volt, nem egyéni vélemény. A felvetett kérdésre válaszoltam.

2011. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!