Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Többen mondják, hogy a nagytak...

Többen mondják, hogy a nagytakarításkor kevesebb a tejük. Miért? A sok mozgás miatt? Akkor a nagy séta is ilyen hatással van a tejtermelésre? És ha kenguruban cipelem a babámat?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnének a válaszok,

Köszönöm


2011. júl. 5. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Ha megterheled magad, akkor attól lehet kevesebb a tejed.

A szoptatás alatt ezért is ajánlják csak óvatosan a sportot.

De a napi munkát, a gyerek cipelését sok anya elvégzi, és nem lesz baj mégsem a tejtermeléssel.

Az olyan mozgás, ami nem készít ki teljesen, amitől nem leszel olyan mint egy hulla, az nem fog ártani.

2011. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Ez is egyénfüggő, nekem már 1 szolizástól kevesebb volt a tejem ha pedig sétáltunk akkor is.
2011. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Nekem meg egy óra futástól sem csökken a tejem. Ha hozzá vagy szokva a fizikai terheléshez, akkor nem befolyásolja a szoptatást.
2011. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
27 hónapja szoptatok (lassan 28) ígazán nem vagyuk egy otthonülő típus, túrázunk, kirándulunk, biciklizünk...de mozgástól még soha nem lett kevesebb tejem, főleg nem sétától.
2011. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Teljesen egyénfüggő. Én az a típus vagyok, akinek tej szempontból árt a sok mozgás,munka max. séta, és akkor is iszogatnom kell.
2011. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy én néha sétálni is rettegve megyek, attól félve, hogy elfogy a tejem, vagy kevesebb termelődik. Ez már szerintem beteges, valahogyan ezen kéne túltennem magam

és lehet pont emiatt lesz kevesebb,nem?

2011. júl. 5. 15:02
 7/16 xStefix ***** válasza:

Igen, sanszos, hogy nem tesz jót az aggódás, pláne nem ilyen "semmiség" miatt. Persze tudom, neked ez nem az, megértem, hogy aggaszt, de hosszú távról nézve tényleg nem létkérdés, hidd el. Fontosabb, hogy lélekben laza maradj, mert a stressz az igazi ellensége a tejnek!

Nyugodtan sétálj a babáddal, hordozd (az egyébként is sok szempontból jót tesz!) és egyáltalán, tedd azt, amihez kedved van és amit jónak érzel. Csak arra kell figyelned, hogy mikor lesz elég: na akkor hagyd abba. A tested most is jelezni fogja, ha sok neki, ugyanúgy, ahogy valószínűleg terhesen is tette. Bízz magadban, figyelj befelé és meg fogsz nyugodni. Ki fogod tapasztalni idővel, neked hogyan a legjobb. :)


(Egyébként általánosan az a tapasztalat, hogy a nem elegendő szoptatás, a kevés fogyadék és a sok stressz (fizikai és/vagy lelki) a leggyakoribb oka a csökkenésnek. Azaz, mindezek ellentéte a legnagyobb segítség is.)

2011. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Oh, igyekszem, megfogadtam, hogy mától nem stresszelek többé ezeken. Ideje most már.

Hordozhatom nyugodtan és jót is tesz, tényleg? Ha kenguruba teszem? Hogy hogy?

2011. júl. 6. 08:41
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha fizikailag megterhel a hordozás, NE TEDD! Benne van a mondatban, ez akkor fizikai megterhelés, és akkor ne hallgass senkire! Cipelni egy számodra súlyos babát métereken keresztül, nem tesz jót. Ha simán megy, megteheted,de én kétlem hogy hosszú távon jó.
2011. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

de a séta is fizikai megterhelés, nemde?

jajj, már semmit sem tudok :(

2011. júl. 6. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!