Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi fél-fél óra séta elegendő...

Napi fél-fél óra séta elegendő mozgás a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Reggeli előtt, és délután, vagy este, amikor vége az órámnak visszasétálok. Hegyre fel és le megyek, lépcsővel megspékelve, ez kb fél óra oda, tehát oda-vissza 1 óra. Ezen kívül még van, hogy sétálok a városban, ez általában heti 1x-2x van.

A kaja nem sokból áll, ezen a héten nem ettem szénhidrátot, de most vissza akarom rakni reggeli formájában, meg néha rizs formájában.

Most vagyok 69.5 kiló, vasárnap még 73 voltam. Szeretnék 55-60 kiló közé esni karácsonyig. Így sikerülni fog? Változtassak még rajta vmit?

Hétvégén itthon vagyok, akkor nem mozgok, csak amit a hörcsögeim után rohangálok, meg kajakészítés, házimunka, ilyesmi.


2009. okt. 16. 21:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
6%
Szia.Kb semmit nem ér az 1 óra séta.Sőt a 3 óra séta se érne sokat azonkívül, hogy megájdulna a lábad.Inkább fuss napi fél órát.Tudod a legtöbb ember egész nap sétál mégsem fogy :D
2009. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy kb 9re érek haza minden nap, akkor örülök, ha ágyba esek. Ráadásul tanulni is kell, ha diplomát akarok. És a legtöbb ember azért nem fogy, mert eszik mindent, amit lát, én viszont nem. Én megváltogatom azt is, hogy mit eszem.
2009. okt. 16. 22:25
 3/26 anonim ***** válasza:
28%
napi 1 óra séta kb sza*t sem ér már bocsi lehet akármien étrendet, ennyit alapbol is mgy egy embetr egy nap vagy még többet is, akkor diplomázz le és uténa fogyózz, azt amugy nem hiszem el h napi 15-20 perced futni egy kört vagy hétvégén leglaább, de mindegy ..ha tényeg nincs akkor bocsi, az étrended biztos szuper, de nem hiszem hogy sokat fogsz fogyni mozgás nélkül max 3-4 kg,az sem zsír lesz ! fogyás = MOZGÁS+NORMÁLIS ÉTKEZÉS( nem koplalás de nem is zabálás) ja és ne vonj meg semmit a szervezetedtöl, mindenre szöksége van!
2009. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mondd csak, neked lenne erőd este még rohangálni, ha reggel 6tól este 9ig talpon lennél, és örülnél, ha 10-11 körül ágyba esel?
2009. okt. 16. 23:04
 5/26 anonim ***** válasza:

Szia! Ha sétálni akarsz, akkor azt tedd úgy ,hogy legslább 60 percig tartson és ilyenkor a pulzusod legyen 120-140 között. Ha ezt minimum heti 4-szer megcsinálod, akkor lesz értelme. Egyébként nem sokat ér.

És csak arra nincs időnk, amire nem akarjuk, hogy legyen. Kelj fel korábban vagy feküdj le később. Futópadon, szobabiciklin is lehet tanulni vagy otthon DVD-re tornászni.

2009. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A pulzusom tuti, hogy az egekben van, mert teljesen kivagyok, mire felérek. Igen, tudom, arra van idő, amire akarom, de így is holt fáradt vagyok, arra meg végképp nincs erőm, hogy felkeljek 5kor még futni, miközben 10-11 körül fekszem, aztán egész nap suli...
2009. okt. 16. 23:27
 7/26 anonim ***** válasza:
61%
Vagy sajnáltatod magad, vagy megoldást keresel, a kettő együtt nem megy. Jó persze írd le erre hogy mi milyen rossz az életedben stb...nem fog különösebben meghatni. Nem kifogást kell keresni, hanem megoldást.
2009. okt. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Jó, mind1, tanácsot kértem, nem oltást, de úgy látom ma nincsenek jó szándékú emberek... lényegtelen, kérdés lezárva.
2009. okt. 16. 23:48
 9/26 anonim ***** válasza:

Ha az egekben van a pulzusod az nem jó. Ne menjen 140 fölé. A zsirégető tartományban kell tartani, hogy eredményes legyen. Ezt ki tudod számolni:

220-életkor * 0,67 és 220-életkor *0,77

Ha pl. 21 éves vagy, akkor 220-21= 199, 199*0,67= 133,33. Vagyis az alsó tartomány 133 legyen.

2009. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Szerintem, mivel nincs több 10 kilónyi felesleged, ezért édeskevés. Egyébként is inkább tempós gyaloglás, mint séta, ha már másra nem futja...


Mellékesen, én mindennap 11-12 körül fekszem és reggel fél6-6kor kelek és én is egyetemre járok. Igen, hulla fáradt vagyok én is, meg is értelek, de ettől még belesűrítem mindennap a napomba, hogy legalább fél órát tornázzak (általában DVD-re). Előfordul, hogy este 10kor állok neki... De valamit valamiért!

Szerintem legalább 2 naponta ennyit mindenki meg tud tenni, ha még én is képes vagyok rá! :)

2009. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!