Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan hogy lusti a baba?

Van olyan hogy lusti a baba?

Figyelt kérdés

Már a kezdetektől 2 mellből szopiztatok, mert így elég a tejcsi a babámnak. Azt tapasztaltam, hogy az alsó zsírosabb tejet nem hajlandó kiszívni. Hiába éhes inkább beszunyál rajta,ha viszont leteszem, sír mert persze nem lakott jól.

Az elmúlt héten a súlya is a minimum hízás alatt volt, és sejtem ez az oka. Fejem a mellem szopi után, de elég kevéskét tudok kipréselni belőle, a babám biztos sokkal többet kitudna szívni. Amíg "dől" az eleje addig nagyokat kortyol, de utánna teljesen megáll.Próbáltam meleg ruhával borogatni , illetve szopi előtt tussal melengetni,masszírozni, de így sem megy. A tejem is mintha kevesebb volna így. Mit tegyek?


2009. ápr. 2. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne adj, csak egy mellet! Lakjon jól abból! Légy szigorú!

Annak érdekében, hogy sokáig tudd szoptatni,megéri.

Ha visszaveszed, akkor is ugyan arra a mellre. Ha éhes lesz, megembereli magát! Csak keményen :)

2009. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha még akkor is szív, ha elfogyott a tej. Így lesz később több! Inkább maradjon éhes kicsit, de szívja ki teljesen az egyik mellet. Te nem tudod úgy kifejni.
2009. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne add oda a másik melledet, ha még éhes, szívni fogja az elsőt is. Ha esetleg így kevesebbet is fog egyszerre enni, akkor kicsit hamarabb megéhezik..így többször fogja a melledet az ingerlés érni, így több tejet fog termelni egy idő után. A babánál nincs jobb mellszívó, igazán csak ő tudja szinte teljesen kiüríteni a mellet. Egyébként a mell soha sem lesz teljesen üres, még a baba szopizása közben is állandóan termelődik. Lehet, hogy grammra eleget szopik így, a két melledből, de biztosan nem szív eleget a hátsó, zsíros tejcsiből. Ne félj, egyre ügyesebb, éberebb lesz a babád és bele fog jönni ő is a szopizásba, addig meg kitartás! Türelem, sikerülni fog. Ja és ne méregesd! 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!!!

Ha csak az egyik mellből szoptatok, és mindig visszateszem rá, akkor a másik mellemet kb mennyi idő után adjam oda?

8 hetes a babám eddig 100gr-okat evett -kb-, éjjel és reggel több is volt. Most egyre kevesebb. :(

2009. ápr. 2. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Az olvastam tegnap, hogy ha 2 órán belül ébred fel, akkor ua. a mellet kell neki odaadni.

Én is próbálom ezt csinálni, mert nekem meg zöldet kakil és azt mondják ez attó is lehet, hogy csak a hígabb cukros tejból szív, a zsítrosabból nem. Bár az enéyémnek elég egy mell és elszopizgat 20-30 percet is, úgyhogy szerintem abból is szív.

2009. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!