Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a hosszan...

Mi a véleményetek a hosszan szoptatós anyukákról?

Figyelt kérdés

Fültanuja voltam a egy heves vitának a játszótéren.Szegény anyukát úgy lehordták,hogy meg sem tudott szólalni.Pedig nem támadott senkit,csak kiderült,hogy a közel 3 évese még elalváskor cicizik.

Ti mit gondoltok,ök,másabbak mint a pár hónapig szoptatós anyucik,vagy más a gondolkodásuk,értékrendjük?

Azért mert szoptatnak ,miért vannak mindig"megbélyegezve"?


2011. júl. 18. 11:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

pár napja az egyik adón volt egy műsor aminek az volt a címe,hogy: az anyatej fogságába (vagy valami ilyesmi)

és abban egy testvérpár 7-8 évesen még szopott..

NA ez már szerintem nem normális..

2011. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%
Attól mert hosszan szoptatsz, még nem csinálod jobban, csak más a véleményed a dologról. Hogy mondhatsz ilyet?! Lehet, hogy a másik anyateje, aki mondjuk csak 16hónapig szoptatott, olyan tápláló volt,hogy te csak figyelnél,és ugyebár a genetika is számít, nem csak a szoptatás, ha az egészséget nézzük. WHO ide vagy oda. Mindent utasításra teszel?
2011. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%
nem tartom jónak, de az egymás fikázását rosszindulatú kibeszélését még inkább nem. sőt, ki nem állhatom
2011. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
60%

Nincs véleményem az olyan anyukákról, akik sokáig szoptatnak. Az ő dolguk, semmi közöm ahhoz, hogy ki hogy szoptat. És szerintem másnak sincs joga ítélkezni erről.

Én személy szerint nem szoptatnám ilyen sokáig a gyerekemet, de ettől még nem ítélem el, mindenki tegyen úgy, ahogy jónak látja.

2011. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%

Sziasztok

38 hónapja szoptatok,most már csak napi egyszer.Nem érzem magam ,sem jobbnak,sem többnek,egyszerűen ez így alakult.

Hogy miért?

Mert nem akartam,hogy a gyerekem szenvedjen attól,hogy elveszem tőle,addig amíg ö ne kész rá.Miért van annyi 3 éves cumis?Miért nem veszik el tőlük.Pont azért,amit én is leírtam.

Nagyot nevettem azon,hogy ne egészséges,és hogy majd kihat a gyerekre.Miért?

75 éves nagybátyámat 3 évig szoptatta az anyja,ettől nem lett sérült felnött,sőt ,rendkívül kiegyensúlyozott és tökéletes egészségnek örvend most is.Pedig akkor nem volt sem WHO sem LLL,sem szoptatási trend.

Próbálok mindenkinek válaszolni,lehet nem fog sikerülni.Volt egy anyuka aki feltett pár kérdést.

Aki sokáig szoptat az megérti amit írni fogok.Mikor járni ,beszélni tudó 3 évesed szoptatod,akkor nem úgy nézel rá,mint egy óvodáskorúra.Neked még mindig az a gyerek,aki 3 éve minden nap ugyanazt csinálja.

Addig amíg én nem csináltam,én is azt hittem mindenki hülye,sőt 3 évről nem is hallottam.Most benne vagyok ,és teljesen másképp látom a dolgokat.

Pont ezért ne ítélkezzen senki,mert nincs miért.

2011. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
86%

Régen nekem is furi volt, de nem ítélnék el érte senkit, nincs jogom hozzá és közöm sincs. Lányom 11 hós koráig szopizott, ő választotta el saját magát.

3 éves lesz, nem tudom elképzelni hogy szoptassam, de valószínű csak azért, mert már olyan rég nem kell neki. Ha eddig napi szinten szoptattam volna, és igényelné, és mindkettőnknek jó lenne, akkor miért ne?

11 hósak múltak az ikerfiaim, ők szopiznak még, és képzeld: sokan ezen is ki vannak akadva, hogy még szoptatom őket, és hogy mindkettőt!! ????

Igénylik és van tejem, megnyugszanak tőle és nekem is azon alszanak el. Külön nagyon szeretem őket szoptatni, úgy megvan az intim közelség, és kap belőlem mindkettő.

(Amikor néha éjjel egyszerre kell őket szoptatnom, mert egyszerre ébrednek, azt viszont nagyon utálom, és ha ilyet éreznék akkor is mikor egyet szoptatok, valószínű rég leszkotattam volna őket valahogy. )

Amíg igénylik, nem veszem el tőlük. MIért jobb ha valaki cumisüvegből adja? Nem értem. És azt sem hogy az mennyivel jobb, ha egy 5 éves még cumisüvegből iszik, akárcsak ha napi egyszer a reggeli kakaót? Az is csak a szoptatás pótléka szerintem.

És ahogy az egyik válaszoló írta, miért jobb a cumi?

Nekem egyik gyerek sem fogadta el a cumit soha, csak játszanak vele, és örülök hogy szopiznak.

2011. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
34%

Ítélkezni nem szeretek és nem is fogok mások felett.

De én két évesen már tuti nem szoptatnék. Sajnos ez a veszély nem állt fenn, mert összesen két hónapig tudtam szoptatni teljesen és még kéttőig kihúztam táppal rásegítve.

Most örülni fogok, ha már a fél éves kort kibírjuk aztán lesz ami lesz.

2011. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%

(fili)

Az az időpont, hogy ki meddig szoptat teljesen magánügy.

szerintem azok hurrogják le aki tovább szoptat akiknek nem ment. Vagy akik keverik a szexet a szoptatással.Hisz itt olvashattunk erre utaló véleményeket.

Tulajdonképpen a természeti népek pervezek? A gyerekeik aberráltak? Szerintem nem. Inkább ez a korszak távolodott el sokmindentől, többek között az igazi anyaságtól.

Ezen új világ modern anyái /tisztelet a kivételnek/ kreálnak új nézeteket, ami nekik frankó.

És átépítik az évzredek óta tartó anyaság sémáját.

2011. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
37%

Én csak 8 hónapig tudtam szoptatni, de már nem tudnám elképzelni, hogy a másfél évesemet szoptassam. Valahogy olyan idegen tőlem. Az édesanyámat 3 éves koráig szoptatta az anyja, mert nem volt hajlandó semmit megenni. Nagyon erős, bensőséges kapcsolata volt nagymamámmal- aki már nem él sajnos. Hogy van-e valami köze a szoptatáshoz, azt nem tudom megmondani.

Mindenesetre én nagyon furcsállom, ha valaki sokáig szoptat, de előbb harapnám el a saját nyelvem, minthogy megszóljam.

2011. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt a hozzászólásokben egy nagyon jó kérdés:

Miért van annyi 3 éves cumis?

Aki szerint nem jó sokáig szoptatni, azok nagy része valószínűleg cumit ad a gyerekének. Miért is? Mert megnyugszik tőle. És vajon mitől is nyugszik meg? Ugyanattól a mozgástól, amit szoptatáskor csinál(na). Miért csinálja? Mert még van rá igénye. Nem a cumira, de ha átszoktatták rá...

Modernek vagyunk... sajnos nagyon messze kerültünk a természettől... és még el is hisszük, hogy ez nekünk csak jó...

2011. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!