Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kevés a tejem, vagy nem...

Ha kevés a tejem, vagy nem elég tápláló és tápszer kiegészítésre van szüksége a babámnak, akkor én rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Most egy hónapos a babám. Kb két hétig csak anyatejet kapott, és nemhogy gyarapodott volna, még a születési súlyát sem szerezte vissza. Pedig csak 200g-ot kellett volna, de nem ment. Kénytelenek voltunk tápszert felíratni. Így cicizés mellett kiegészítésnek kap tápszert is.

Itt mindenki azt írja, hogy hhúúú tápszert "nehogymáadjá" mert mi képzelsz magadról. Nem azért tápizunk, mert nem akarom őt szoptatni, hanem azért mert a fejlődéséhez szükség van rá, különben ki tudja mennyit fogyott volna még a kicsi.

Szóval most jöhetnek a vélemények és tapasztalatok, negatívak is pozitívak is, de ettől én még ugyanolyan jó anya vagyok/leszek, mint az aki csak anyatejjel táplálja a gyermekét.


2011. júl. 21. 10:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Örülök, hogy jól döntöttem, mikor felírattam a tápszert. Pont két hete pénteken voltam vele úgy, hogy nem maradhatunk a hétvégére "kaja" nélkül. Borzasztó érzés lett volna, hogy éhezik a kisfiam. Máskor is a megérzéseimre meg a józan eszemre fogok támaszkodni. És valóban sok-sok gyerkőc nőtt fel tápszeren, és még milyen sok fog eztán is. Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat. Nekem most jól esett a támogatás, megerősítés.
2011. júl. 21. 21:06
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, aki szoptatás híve és bántja a tápszeres kiegészítést (már akinél nincs elég tej), az sajnos nem ép. Nekem a sógornőm és egy barátnőm is csak szoptatott, és nagyon villog, hogy ő igen, mindent természetesen csinál stb., és hát tudod... az egyiknek süket a gyereke és ezt nem vette észre 2 éves koráig! Azt mondta, az a lényeg, hogy szopizzon és gyarapodjon... gondolj bele, mekkora marhaság ez, mennyi ingerről maradt le szegény.

A másik barátnőm meg 7 hónapos babájára, aki csak háton tud feküdni, nem forog, nem csinál semmit, azt mondja, hogy nem viszi el dokihoz, dévényeshez se senkihez, mert az a lényeg, hogy szopjon.

Szóval nem normális egyik se köztük. Ők jó anyák lennének?

A nővéremnek volt elég tejcsije, és sose kövezett meg azért, mert nekem nem volt, sőt néha még adott is, mert nekik még sok is volt.

Szóval a jó anya a gyerek igényeit kielégíti, figyeli, ha gond van, azt minél hamarább korrigálják és megpróbál boldog felnőttet nevelni. Ez nem tápszer kérdése, meg hogy naponta kotyvasztassz-e bébikaját és kendőben cipeled-e naphosszat.

Köztük is van jó anya, meg azok között is, aki tápozik és babakocsit tol.

2011. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!