Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit hízik anyatejes...

Mennyit hízik anyatejes babátok hetente, havonta? Főleg az első hónap érdekelne. Mikor mondják azt a tanácsadóban, hogy nem elég?

Figyelt kérdés

Az első babám több, mint 1 kilót hízott az első hónapban. 3700-al született, lefogyott, majd az első hónapos mérésen már 4700 volt. Most 4 kilóval született a baba. Itthon 1 hetesen 3,91 volt, 2 hét 2 naposan 3,99, most pedig 3 hetesen 4,12.

Jóval kevesebbet hízik, de sokszor szopik, 100 körül eszik átlagban. A doktornő azt akarta, ne is engedjem ennyit enni, de szerencsére nem hallgattam rá, mert akkor nem is hízott volna.

Mennyi az átlag gyarapodás? Mi felett nem akarnak tápszert erőltetni az emberre? A ti 3-4 hetes babátok mennyit eszik? Lehet, hogy 2 ciciből kéne etetnem, mert nem elég neki? Este picit fáj a pocakja, ezért későn alszunk el, de ma pl utána több mint 8 órát aludt.


2011. júl. 23. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én gyerekem 5 hónapos koráig havonta pontosan 1 kilót hízott (tehát hetente 25deka). Most pedig pontosan fél kilót hízik. 21.-én volt 6 hónapos és 8kiló...én pont azért aggódom, hogy kicsit (esetleg) túl husi. A védőnőm nekem -még az elején- azt mondta, hogy heti 20 deka hízás kéne minimum. Tehát egy hónap alatt min 80 deka. Szerintem inkább az a fontos, hogy gyarapodjon a súlya, ne csökkenjen. Ha hízik, akkor (szerintem) nincs miért aggódnod. A 100gr egy szopásra az valami fantasztikus! Örülj neki, hogy ennyi tejed van, tápszert ne adj neki! Az anyósom csecsemőápoló az egyik budapesti kórházban és ő azt mondta, hogy testsúlykilónként 150gr-t kéne (ideális) szopnia a gyereknek. tehát egy 4 kilósnak 4szer 150=600gr 1 nap. (Hozzáteszem, volt amikor az én 2 hónaposom 230gr-t cicizett egy szopi alatt).
2011. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja az alvással kapcsolatban pedig annyit (Az előzőt én írtam), hogy nekem a védőnő azt mondta, hogy este hagyjam aludni a gyereket, amíg fel nem ébred reggelig. Simán aludt így 8-9 órát is. De napközben 5 óránál tovább ne hagyjam szoptatás nélkül .
2011. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

max fél kilót, 3950 grammal született

2 hetes korára lett újra 3950 gramm, 3 hetesen 4070.


3 hónapsan 5470, 6 hónaposan 6810 gramm volt, fél évig csak anyatejes volt


A második babád is teljesen jó alakul:-)))

2011. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző

sosem mértem ennyit evett, 2 éves elmúlt már és még minog cicizik

2011. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem még csak hétfőn lesz 2 hetes a babám, de már fél kg-t hízott, ami ezek szerint normális. Pedig sokat bukik szegény :(
2011. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi csajok a választ!


Akkor ezek szerint elég így. :) csak a fiam után furcsa volt. Pedig kb ő is ennyiket evett, mégis 3szor ennyit hízott.

Mindig ez a "kevés a tej" parám van. Ma is azt gondoltam este, hogy itt a vég, mert tekergett összevissza a cicin. Majd mértük, és 120nál tartott. Utána még a másikból is evett, de 150nél tovább már nem számoltam. Azt hiszem, csak cicin akar elaludni, csak sokáig tart neki.

2011. júl. 23. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!