Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leírná nekem vki, hogy mi ez...

Leírná nekem vki, hogy mi ez a módszer pontosan: 7.7. -5.5-3.3-1.1 perces fejés? Kezd elmenni a tejem, a kisfiam pedig még csak 3 hónapos.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"

7-7-5-5-3-3-1-1 percig kell fejni az egyik, majd a másik mellett felváltva. 7 percig az egyiket, majd 7 percig a másikat, majd ugyanígy megismételve 5-3-1 perccel. Akkor is fejni kell, ha nem jön tej, a mellet érő inger a lényeg. Naponta 1-2-szer megismételhető, amíg el nem érjük a kívánt hatást."

2009. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,

ahogy az első leírta, ennyi percekig kell fejni felváltva az egyik ill. a másik mellet. Mielőtt nekifognál, először jól masszírozd meg a melled, utána az ujjaid hegyével simítsd a mellbimbó irányába, mintha fésülnéd.

Én is alkalmazom ezt a módszert, nekem bevállt. Én nem tudtam minden szoptatás után lefejni a maradékot, mert a kisfiam eléggé rendszertelenül szopizott, ezért azt csinálom, hogy amikor hosszabbat alszik, akkor fejek ezzel a módszerrel, naponta egyszer. A lefejt tejet pedig lefagyasztom.

Egyik mellékhatása az lett, hogy sokszor folyik a tejem, a másik meg, hogy egyik éjjel annyira felgyűlt a mellemben a tej, hogy elzáródott egy tejcsatorna. Pár napig abbahagytam ezt a fejést, de folytatni fogom.

Remélem számodra is hasznos lesz ez a módszer.

Üdv, 5 hetes baba anyukája

2009. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!