Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik módszer vált be a...

Melyik módszer vált be a szoptatásnál? Az igény szerinti, vagy a 3óránkénti?

Figyelt kérdés
ha lehet írjatok érveket is,mert kiváncsi vagyok mindkettő előnyére hátrányára!
2011. júl. 28. 19:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Azoktól kérdezem akik igény szerint szoptattak/szoptatnak, hogy valóban tuti biztosak vagytok abban, hogy a baba éhes és azért sír?

Nem vagyok tök hülye, de őszinte leszek én a mai napig-pedig már 8 hónapos lesz holnap a lánykám-nem mindig tudom, hogy miért sír. Ha nem lenne előttem az óra, akkor csak a sírásából én lehet nem tudnám.

Egyébként én az elején 3 óránként szoptattam-vagy 4, 4,5 ahogy a kisasszony ébredt-, aztán volt egy időszak, amikor próbálkoztam az igényszerinti etetéssel, de nekünk nem vált be.

2011. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az igény szerinti szoptatás szerintem nem azt jelenti,hogy sűrűn, de erre szokták érteni.

Nálam a 2,5-3 óránkénti szopi jobban bevált, néha előbb is adtam, ha úgy láttam éhes, de általában az előbbinél lakott jól/jobban. Én úgy szoktam csinálni, hogy mikor befejezzük a szopit,megnézem az időt, és rászámolok 3 órát. Erre mondom,hogy legkésőbb akkor megkínálom,megetetem. Ha előbb kér, akkor előbb. De 2 óránál előbb nem nagyon szokott.

Szóval nálam ez van.

2011. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem az elején kevés volt a tejem és szaporítás céljából is-meg persze nem lakott jól-gyakran tettem mellre. Igény szerint szoptatok sajna 2 óránként kéri a cicit(ritka amikor ennél többet kibír). Nekem is nagyon fárasztó volt, próbáltam mindent de mi nem tudtunk átálni a 3 óránkénti evésre. Nagyon keservesen tudott sírni. Most 5 hónapos, már sok minden érdekli, így van, hogy tudom húzni az időt. Ő rászokott arra, hogy többször eszik kevesebbet. Nem volt hasfájós, és 4 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Egyedül nekem "kényelmetlen", nem tudok tervezni, mostanra kezd körvonalazódni egy napirendnek nevezhető "valami". És nem tudom, hogy ez az igény szerinti szopi miatt van vagy alaptermészet, de nem igazán tud várni a kajcsira-nagyon türelmetlen(hozzászokozz, hogy mindig az ő igénye van kielégítve :) ).
2011. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekemet igény szerint szoptattam, de mindig irigyeltem azokat, akik óramű pontossággal tudták csinálni! Az első gyereket úgy kb 2-3 hónapos koráig időre szoptattam, az akkori védőnőm tanácsa szerint (modván kell a rendszer...), amikor visszafelé indult a súlya... Na onnantól kezdve nem méricskéltem, se időt, se grammokat: sírás: cici (ha hamar abbahagyta, akkor csak szomjas volt, ha sokáig szívta, akkor éhes volt, ha egyáltalán nem szívta, akkor más baja volt - ilyen egyszerűre redukáltam a dolgot...)

Mindhárom gyerek szépen fejlődött, 5-8 hónapos korig kizárólag anyatejen. Az egyik hasfájós volt, a másik nem - egyáltalán nem ezen múlik!

Tervezni, kimozdulni nehéz volt így, hiszen amíg csak szopiztak, addig rám voltak tapadva... De én akartam gyereket, és tisztában voltam vele, hogy "pár hónapig" nem az lesz, amit én akarok...

Talán ez volt az egyetlen hátránya. Legnagyobb előnye pedig, hogy nem kellett fejnem! Azt nagyon utáltam, géppel is, kézzel is... Így mindig volt annyi, amennyi kellett :-)

2011. júl. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
En igeny szerint csinaltam, bar igy az elejen ugy ereztem allandoan szoptatok, nem is volt konnyu, de az en fiamat nem lehetett rendre nevelni. Allitolag ez tesz a legjobbat a tejtermelesnek is. Kb 4 honapos koraban kezdte ritkabban kerni a cicit, mostmar 3 oranal nem ker hamarabb, van hogy 4.(6 honapos). Nem konnyu igeny szerint szoptatni es elkell a segitseg a csalad reszerol is, hogy kivitelezheto legyen. Viszont gondolj bele, hogy van olyan csecsemo aki egyszerre nem szopik sokat/eleget. Ezert ker gyakrabban. De ha te korlatozod akkor nem tud majd ugy fejlodni. Az csak vicc hogyha huzod az idot akkor tobbet szopik majd....csak idegesebb lesz szegenyke. En probaltam betartani a 2.5 orat legalabb, hat akkor sem evett tobbet egyszerre. Ezt te kell kitapasztald hogy a babaddal mi mukodik. Hiaba akarunk mi valamit ha o nem hajlando. Te kell alkalmazkodj hozza.
2011. júl. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
3 óránkéntit csináltam, de rugalmasan (+- egy óra), aztán később maga alakította 4 óránkéntire, de azt is rugalmasan kezelem (itt már csak +- fél óra szokott lenni az ingadozás)
2011. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptatom a második lányomat is, de ő kibír három-négy órát is az elejétől fogva. Az első lányom szopizott óránként, de nála az volt a gond, hogy pici volt a gyomra, így egy-egy alkalommal csak keveset tudott szopizni, hiába volt annyi tejem, hogy majdnem belefulladtunk, nem fért bele több. Ő hat hós koráig óránként evett, és csak a hozzátápláláskor kezdett ráállni a normál időközönkénti evésre, azt is nagyon lassan. Gondolom ahogy nőtt a bevezetett ételek kalóriatartalma, mert pépesből is keveset tudott csak enni mennyiségre, és most négyévesen is keveset eszik egy alkalommal.


A második lányom meg amióta hazajöttünk, három-négy óránként lesz éhes, kivéve növekedési ugráskor, akkor óránként eszik egy napig, másnap már megint három óránként. Ezt is rugalmasan kezelem, szóval ha pl két óra múlva kér enni, akkor is kap, nem nézegetem az órát.


Viszont egyszer én is azt csináltam, hogy kihúztam vele a három órát, mert nyűgös napja volt, óránként evett, de nem igazán volt már éhes, és rengeteget bukott is minden egyes etetés után. Ezért döntöttem úgy, hogy most kivárom vele a három órát, mert fél napig csak evett, és rögtön bukott is. Utána elmúlt a gondja. Esetleg megpróbálhatod kihúzni te is a 2,5 órát, lehet hogy beválik, és nagyot alszik utána.

2011. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A védőnő nekem azt mondta, hogy az anyatejet 1,5 óra alatt megemészti a gyomor, tehát nagyon-nagyon kevés baba bírja ki a 3 órát. Hasfájós ettől nem lesz, csak akkor ha tápszert kap óránként, mivel azt tényleg nehezebb megemészteni.

Nyáron lehet, hogy csak pár kortyot iszik, mert pl. szomjas, és aztán 1 óra múlva megéhezik. Én igény szerint szoptattam mindkét gyerekemet. A lányom délelőtt volt, hogy 2 óránként evett, de délután aludt 4 órát, akkor fel kellett volna ébreszteni? Jól elvolt így. Összességében így is napi 6-szor szopott.

2011. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igény szerint.Most 8 hónapos kislányom még mindig naponta 5-6x szopizik,vizet nem fogadja el.Délelőtt egy pici gyümi,dél körül zöldség(főtt)kb egy deci.Gyönyörű jó kis húsos,10 kilós babuci.
2011. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!