Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van módszer a szoptatás...

Van módszer a szoptatás "sürgetésére"?

Figyelt kérdés

Van, hogy 1 óra 20 percig is szopizik a gyerek, akik körülöttem élnek, és van gyerekük mind azt mondják, hogy ez túl hosszú idő, ne hagyjam. Engem is zavar, de nem tudom, hogyan tudnám sürgetni a kicsit, hogy iparkodjon az evéssel. Ha hamarabb leveszem a cicimről akkor ordít, vagy ha nem ordít rögtön akkor ordít 30 perc múlva, gondolom éhes maradt.

Van valakinek ötlete?


2011. aug. 21. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kicsi?Nem kell sürgetni,ha neki így esik jól,akkor hagyjad.Biztos nyugis baba,nem baj az ha nem kapkodja el.Esetleg hagyj ki nagyobb időközöket két etetés között,hogy éhesebb legyen,így talán gyorsabb lesz.Az én kislányom pont az ellenkezője volt,hamar teleszívta magát,aztán mindig kihányta,ennek semmi értelme,utána meg 10 perc múlva megint kérte.
2011. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Végig ébren van közben ? Mert ha esetleg azért nyúlik ilyen hosszúra, mert elaludna, akkor nyugodtan felébresztheted közben. Abban igaza van az előző válaszolónak, hogy így azért sokkal jobb, mint ha a túl mohó evés egy csomó egyéb gondot okozna mint hányás, hasfájás, szélgörcsök.
2011. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 hónapos. De nagyon mohó! Az elején szív szív nyel nagyokat, orrán száján jön a tej, aztán belassít. Most is majd 1 óra alatt 90 grammot evett csak.
2011. aug. 21. 13:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Ébren van, ha esetleg bele alszik akkor ébresztem:-)
2011. aug. 21. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:

ne ébreszd fel. a babák ilyenkor még cicin alszanak el, te meg mindig felébreszted, ez nem feltételnül jó.


egyébként a módszer, egyszerűen leveszed ciciről, éhes marad, pár alkalom után villám gyorsan bekajál nehogy éhes maradjon. én hagytam neki, hogy addig cicizzen amíg akar, engem nem zavart ha cicin aludt el jó nagyokat aludt utána :)

2011. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, meg fogom csinálni amit írsz, csak ezzel egy bajom van. Ha éhes akkor nagyon fog kiabálni, és én nehezen viselem:-)
2011. aug. 21. 15:50
 7/10 A kérdező kommentje:
Én emelem kalapom azok előtt a nők előtt akiket nem zavar az örökös szoptatás, de nekem így is úgy tűnik mintha egész nap csak szoptatnék. Engem zavar ha örökösen a cicimen lóg.
2011. aug. 21. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a cumit. A második lányom volt ilyen. Eleinte orrán száján jött a tej, tíz perc alatt teleette magát, és még cicizett volna, viszont ő is órákig. Nem mindíg aludt el, ha elaludt, letettem a kiságyba és akkor nem volt gond. De volt olyan is hogy felébredt mikor letettem, újra kérte a cicit, aztán bukott, megint kérte megint bukott, sírt, mert álmos volt, cicit kért, csak tejet nem, mert már nem fért a gyomrába. A védőnő mondta a játszócumit, és bevált. Mikor ez volt, odaadtam neki, öt percig cumizott, majd kiesett a szájából mert elaludt, vagy kiköpte és nagyokat vigyorgott. Most már három hónapos, cumit már csak a babakocsiban fogadja el, ha itthon vagyunk eljátszik már a kiságyában. Ha álmos felveszem, cicizik, ha nem alszik el ringatom, és kb két perc múlva már alszik is.
2011. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ezek szerint ha viszont hamar tele eszi magát,akkor csak cumizik utána.Ha elalszik közben,akkor vedd ki nyugodtan a szájából,nem fog felkelni.És szerintem is a cumi jó ötlet.Kell neki valami ami megnyugtatja.
2011. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kislányom szintén 2 hónapos, s szintén 1 órát cicizik minden alkalommal... tettem is fel itt kérdést nem rég, hogy nincs-e ezzel gond, de többség azt írta hogy nem probléma. Hitetlenkedve olvasom, hogy sokan 20 perc alatt, 1 ciciből megszopiztatnak, én meg minden alkalommal 2 ciciből fél-fél órát szopizatok...
2011. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!