Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 8 hónapos lesz...

Kislányom 8 hónapos lesz jövőhéten, és csak ugyalszik el, hogy közbe szopizik?

Figyelt kérdés
még eddig 2-3x aludt el szopizás nélkül, de akkor is csak sírt közbe, és szerintem az nyomta el. Ez miért van? Hogy szoktassam le róla? Amugy mást nem is nagyon eszik, csak anyatejet, mert fintorog a kajcsiktól.
2011. júl. 29. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim is szopin aludtak el, egészen addig amíg szopiztak. Kivétel a babakocsi volt, és néha apánál ölben.

15,18 és 32 hónapig szoptattam őket, eddig volt a cicin elalvás. Amint leszoktak, szépen elaludtak anélkül is.

2011. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Elfelejtettem: ez azért van, mert az anyatej tartalmaz olyan anyagot, ami altató, valamint maga a szopizás is megnyugtató, altató hatással bír. Semmi káros dolgot nem csinálsz, ha téged nem zavar, akkor nem kell leszoktatnod róla, hiszen így nagyon könnyen el tud aludni.

És nyugodj meg, amikor nem fog már szopizni, akkor is fog tudni aludni :)

2011. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgassd magadat, nem fog örökké tartani. Az én fiam is csak és kizárólag a szopizásba aludt bele egészen másfél éves koráig. Aztán hirtelen "megtört a jég" és simán elalszik akkor ha csak ülök mellette és simogatom.


Ja igen és az anyatejen kívül mást csak 9 hónaposan kezdett elfogadni. De azóta mindent eszik.

2011. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

az én lányom is cicin alszik el...20 hós!Délben is és este is!


Bár ha nyűgöm van és mondomneki, akkor csak odabújik és elalszik (persze előtte ciczett)


Kb 8-9 hós volt mikor elkezdett mennyiségeket enni kajákból!Nálunk sajna csak bébiételt evett 14 hós koráig, bár gyümölcsöset sose vettem neki azt én turmixoltamazt megette, de főzeléket csak a boltit, és csak a darabosat!Semmi olyat nme evett meg amiben bem voltak darabok :( Hát mire rájöttem...


Kitartás és nyugalom!Tudja ő..

2011. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb 1 éves koráig ugyanez volt, hogy csak cicin aludt el délután is, meg este is. Aztán elkezdtem szoktatni, hogy délután aludjon el anélkül. Babakocsiban ment, autóban ment, dehát nem lehet állandóan vinni valahová, főleg nagy melegben. Úgyhogy elkezdtem a kiságyban altatni cici nélkül. Hát szenvedtünk egy kicsit, de bejött. Beteszem az ágyba, mondom alszunk, mert álmosak vagyunk, ott hagyom, ha sír odamegyek megnyugtatom, énekelek neki. Bejött. Persze, ha nem álmos, nem jön be, fölösleges erőltetni. El kell kapni azt a pontot, amikor már elég álmos. Meg kapott egy plüss mókust, és ahhoz bújik most. Aztán ha nyűgös nagyon, vagy beteges akkor cici van. Nem akarom elválasztani teljesen, 15 hós most és este csak cicivel alszik. A kajcsi végül is még nem olyan gáz, hogy nem eszik, a mi Babónk nagyon érdeklődött amit mi eszünk. Szoktatok előtte jóízűen enni, megterítve stb. lehet úgy jobban rákattanna a papira.
2011. júl. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez téged miért zavar, kicsi még. Kisfiamat 25 hónapos korában választottam el, addig cicin aludt el este. Nappali alvás előtt 24 hónapos koráig cicizett. Sőt 20 hós koráig éjjel is kérte 1-2x csak úgy aludt vissza.
2011. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
:) Kislányom 8-án lesz 8 hós.Szinte csak anyatejet eszik,és ő még napközben is (ha hajlandó aludni)csak cicin alszik el.Este meg főleg.Nincs ezzel gond:)
2011. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, csak szept.1.től vissza kellene mennem a suliba (23 éves vagyok:)) és nem tudom, h aludna így el nélkülem
2011. júl. 31. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!