Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jártatok már úgy, hogy este...

Jártatok már úgy, hogy este ittatok valamennyi alkoholt, aztán a reggeli szopit azonnal kihányta a baba?

Figyelt kérdés
Este kb 2 deci martinit ittam, utána csak reggel szoptattam. Babám egy éves, és már keveset szopik, semmi baja nincsen, de ezután a reggeli szopit azonnal kicsapta. Emiatt lehetett?
2011. aug. 2. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Én elmentem egyszer "buliba", mikor szoptattam, ittam alkoholt, másnap fejtem, de nem adtam oda a kicsinek, ő aznap fagyi tejcsit kapott. Másnap ment minden ugyanúgy és nem volt gond.
2011. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Fura. Szerintem alap, hogy szoptatás alatt nem iszunk alkoholt. Nem igaz, hogy nem lehet kibírni nélküle.
2011. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
szerintem meg nem alap, nekem pl. az orvosom ajánlott naponta, két naponta 1 pohár vörösbort. az az alap, hogy nem isszuk magunkat minden nap se.. részegre és piásan nem szoptatunk. de szerintem alkalmanként (főleg így, hogy este van alkohol és majd csak reggel szoptatás) 1-1 pohár bor, vagy sör ( ez utóbbi tejszaporító hatású, főleg a barna)simán belefér. mondom ezt úgy, hogy utálom az alkoholt és soha nem iszom. de nálam az az alap, hogy nem ítélkezem látatlanban.
2011. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ittam párszor egy-két deci bort szoptatás alatt, soha nem hányt tőle a fiam. Bár a martini tömény...
2011. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem simán lehetett attól. 2dl Martini az nem kevés, főleg ha az ő kis testsúlyát nézed, hogy neki mennyi árt meg.
2011. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sztem is emiatt lehetett. Én is azt ajánlom, hogy ne igyanak a szoptatós mamik, az a biztos! De ha már ivott, akkor tájékozódjon, mikor szoptathat ismét. Ebben az esetben érdemes lett volna várni vele délutánig vagy estig. Fontos, hogy ne legyen rendszeres, de egy egyszeri alkalom belefér. Nem ítélkezem én sem. És nem is szeretnék. EZ egyéni dolog, mindenki a saját belátása szerint él, megfelelően tájékozódni azonban sosem árt! Kellemes babázást és jobbulást a Picidnek!
2011. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy emiatt volt.

Nekünk azt mondták a szülésfelkészítőn, hogy szoptatás alatt lehet mérsékelten alkoholt fogyasztani, szóval ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Martinit azért legközelebb ne igyál. :)

2011. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát eddig én is csak bort ittam, azt is a keresztelőn meg karácsonykor 1-1 decit. Akkor még többet szopizott, és nem volt semmi gond utána. Tényleg a martini miatt lehetett. Azért ittam meg, mert nyaralni voltunk, és szerintem egy év (plusz a terhesség) után ennyit azért megengedhet magának bárki. És tájékozódtam is, pont ezért ittam este 10-kor, és szoptattam reggel 7kor, sok idő telt el, és kevés alkohol volt. De valószínűleg tényleg nem mindegy, mit iszik az ember. Ilyesmit ezután nem fogok. A borral és a sörrel viszont szerintem sincs semmi baj, persze alkalmanként mértékkel.
2011. aug. 2. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!