Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért "horror" fejés a neve a...

Miért "horror" fejés a neve a sokszor említett tejszaporítási technikának?

Figyelt kérdés
nem igazán értem az összefüggést...?!
2011. aug. 12. 09:11
 1/4 xStefix ***** válasza:

Azért, emrt elég jól "meggyötri" a mellet és mert gyakran akkor javasolják, ha nem elég a tej, tehát kvázi az üres mellet kell sokat/sokáig fejni.

Mellenként váltva 7-5-3-1 percig fejünk.

2011. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ösztönösen pont így csináltam:


- Először fejek hosszabb ideig, akkor még viszonylag sok jön

- Aztán áttérek a másik mellre ugyanannyi ideig

- Közben az előzőben megint termelődött, visszatérek arra, de már kevesebb időre, mert korántsem jön annyi, mint legelsőre

- És ezt váltogatom kb. összesen fél óráig


Nem figyelem az órát, de kb. így jönne ki, ahogy mondják, ha figyelném is


De horrornak azért nem nevezném. Biztos akkor a kitalálója szerint az


Köszönöm a válaszod!

2011. aug. 12. 14:15
 3/4 xStefix ***** válasza:

Ez csak a szleng elnevezése, szakmailag nem így használják. :)

De mondjuk elég kellemetlen tud lenni, amikor fél óráig szívja valaki az üres mellet 3 cseppért.. szóval lehet némi alapja a névnek.

2011. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik szerencsés vagyok ebből a szempontból, mert vannak tejproblémák, de a babám még üresen is kitartóan szívja. (Nekem nem fáj) Képzeld el, tápszer mellett is sikerült megszaporítania :), bár még így sem elég, de nem bánkódom, azon túl vagyok már.


Tudom, hogy te régóta szoptatsz, ezért lenne egy pár ilyen kérdésem, amivel a saját tapasztalatoddal talán tudsz segítő választ adni:

Hajhullás? Elmúlik valamikor, vagy csak ha már nem szoptatok? Kellemetlen egy mellékhatás, mindig tele van a lakás hajjal :(

Menstruáció? Jellemzően mikor várhatom? Kb. Mikor elkezdek hozzátáplálni? (Még ott nem tartunk)

Csöpögés az ellenkező mellből: Ez végig megmarad a szoptatás alatt, vagy egy idő után megszűnik?


Ha időd szakad, megköszönném, ha ezekre is válaszolnál. Előre is köszönöm!

2011. aug. 15. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!