Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tart a hirtelen tobb...

Meddig tart a hirtelen tobb tej igenye a babanak?

Figyelt kérdés
A babam 3 hetes mulott es eddig minden 2 oraba evett szepen, lejott a mellemrol kb 7 perc utan es el is aludt utana. Most viszont hirtelen ossze-vissza van, hol fel orankent eszik, hol 1 ora, vagy 2, de nem tobb. Ez mar egy napja tart. Gondolom ez a baba igenyenek hirtelen gyarapodasatol van, de meddig tart mig tobb tejem lesz, mert naponta alig alszok, hiszen szinte mindig fel van. Jaj es most mar kb 20 percig is rajta van a cicin, es nem hallom hogy nyelne egyaltalan valamit, es neha ideges is lesz tole, hogy nem jon semmi. Kerlek segitsetek
2009. ápr. 14. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy hét alatt állt be újra a megfelelő mennyiség. Kitartás!! Azzal serkentheted a tejadó reflexet, hogy ha úgy érzed nem jön semmi, akkor átteszed a másik melledre, utána meg újra vissza.

Úgy is serkentheted, hogy lefelé lógatod a melled, és/ vagy a bimbó felé gyengéden maszírozod, erősebben simogatod a melled. Ezt a maszirozást én a mai napig csinálom.

Vagy fejhetsz is most, de a lefejtet ne add oda a babának, mert csak így tudsz pluszt termelni!

És ami a legfontosabb lazulj el, én pl. azt képzeltem hogy a tejem folyó módjára elkezd ömleni, és a babám jóllakik.

Egy 10 hós szopis kislány Anyukája

2009. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod es a tanacsaidat. Ma hajnali 1 oratol 3 orankent evett szepen, majd elaludt az etetesek utan. Most reggel 8-tol egy kicsit nyugos, probaltam mellre tenni, szopott egy nagyon keveset, de ideges lett utana es csak feszitette magat a karomba. Most lenyugodott egy kicsit, adtam neki cumit. Mar el van 12 ora es meg mindig fel van. Nem baj hogy most nem eszik oly rendszeresen mint az ejszaka? A mellembe pedig biztos volt tej, mert lattam a szajaba es a szaja korul szetkenve mikor ratettem a mellemre.
2009. ápr. 15. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!