Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napig nem tudok szoptatni...

10 napig nem tudok szoptatni egészségügyi problémák miatt - viszont fejtem a tejet - sajnos egyre kevesebb van, gondolom a frusztráltság miatt is. Visszaállhat a tejtermelés, vagy már vége a szopinak?

Figyelt kérdés
8 hós ikerbabáim még szinte teljesen anyatejesek - voltak - csak napi kétszer ettek gyümőlcsöt és főzeléket.volt már valakinek ilyen? a kezelés után visszatértetek a szopihoz?Nagyon szerettem volna szoptatni őket legalább 1 éves korukig
2011. ápr. 7. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van vége.

Ha megint cicizni fognak8sokkal hatékonyabb, mint a mellszívás) és mondjuk sűrűbben is cicire rakod őket egy ideig, akkor megint nőni fog a tejtermelésed.

Fiamnál 8 hónaposan teljesen kimaradt egy hét, 21 hónapig cicizett

2011. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A twj elapadási ideje minimum 40 nap!Azon belül (bár sokaknál ez az idő sokkal több) bármikor vissza tudják a babáid állítani a tejmennyiséget! :)


ÉS az természetes hogy fejéssel nem vagy olyan hatékony mint ők :) Ezt ne vedd sértésnek :) A fejés a közelébe sem ér a babák által kifejtett ingerlésnek :)


Tedd őket újra mellre amikor majd lehet, és akár óránként is, és akkor hamarabb visszaáll a mennyiség és újra a régi ritmusban fognak enni! :)


Gratulálok az iker babid idáig is tartó szopijához :)ÉS kívánom, addig működjön ameddig csak szeretnétek :)


16 hós szopizó kislány anyuja!

2011. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Én csak reménykedni tudok, hogy visszaáll a tejecske, mert szerintem volt bőven - első nap az egyik ciciből 1,3 litert fejtem - most már a felét ha sikerül... de nem dom fel! szerintem az, hogy idáig is sikerült szoptatni közös érdem - ők szerettek szopizni, én meg szeretem ha szopiznak és nem érdekelt mennyiség és idő. Köszi mégegyszer
2011. ápr. 8. 10:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem talán 9 hónapos volt a kicsi fiam, amikor a naggyal kórházba kellett mennünk, eredetileg hazajártam volna szoptatni, de végül nem tudtam ott hagyni a nagyot (2 és fél éves volt ekkor)Így nem szoptattam egyáltalán és fejni sem fejtem (mert szörnyű körülmények között voltunk)Mikor hazaértem 4-5 nap után, egyáltalán nem volt még tejleadó reflex sem, de két nap alatt visszajött a tej és szoptattam 23 hónapos koráig, amikor újra kórházba került a nagy, de akkor már nem szoktattam vissza.
2011. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sok igyekezettel, pl. gyakori fejéssel a tej korábbi mennyisége visszahozható. nagyobb a probléma akkor ha eleve kevés a tej, de nálatok szerencsére nem erről van szó
2011. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!