Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik mellszívót vennéd meg?...

Melyik mellszívót vennéd meg? Egy márkásabb drágábbat, vagy egy olcsóbbat?

Figyelt kérdés
Elektromos mellszívót szeretnék venni,de nem tudok dönteni,lehet,hogy nekem teljesen beválna egy olcsóbb is,ugyanakkor lehet,hogy pont a drágább nem válna be!
2011. aug. 22. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Medela Mini Electric. Nem ismerek olyat (pedig sok ismerősömnek is ilyen van) akinek ne vált volna be. Én nagyon szeretem és az ára sem horror.
2011. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen problémád van.

Ha a babád jól szopik és ritkán kell keveset fejni, egy jó kézi mellszívó is megteszi. Ergonómiai szempontból a legjobbnak a Medela Harmony-t tartom. Ezzel tudsz a legkényelmesebben, a legkevesebb energiával fejni. A tölcsére cserélhető, így minden mellbimbó mérethez igazítható. különleges kialakítása kényelmessé teszi a tejleadó-reflex beindítását.

Motoros mellszívót akkor érdemes venned, ha gyakran és többet kell fejned. Ha babád jól szopik és csak a maradék tejet kell lefejned, esetleg ritkán a teljes mennyiséget, a Medela Mini Electric jó választás lehet. [link]

Ha sokat kell fejned, mellgyulladásra vagy hajlamos, tejleadó anyuka vagy, egy fejlettebb, hatékonyabb eszközre van szükséged. Ilyen például a Medela Swing.


Koraszülöttek anyatejjel való ellátására, szoptatási problémáknál, nagy mennyiségű anyatej tartós fejésére, mellgyulladás megelőzésére és kiegészítő terápiájára a kórházi fokozatú bérelhető gépeket javaslom (Symphony, Lactina.)


Ha a babád egyáltalán nem szopik, egy jó kétszívófejes mellszívó rengeteg idődet spórolhatja meg, és ráadásul a megemelkedett prolaktin szintnek köszönhetően a tej mennyisége is nőhet.


A jó márkákhoz van alkatrészellátás. Sok mama megjárta már azzal, hogy elveszett vagy eltört egy apró alkatrész és dobhatta ki az egész "olcsó" készüléket.

2011. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első babám nem akart szopni így mindig fejtem, de amíg szopott akkor is minden szoptatás után fejtem tejszaporítás miatt!
2011. aug. 24. 08:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Én megvettem az olcsó, használt és nem valami márkás elektromos mellszívót és jól megjártam vele. Mivel a kedves eladó egy fontos alkatrészt nem tett bele a csomagba, így használhatatlan a gépezet. :-((
2011. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
medela swing! Szuper király!
2011. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

medela electric mini. a legelegjobb.

nekem volt egy olcsóbb is (azt hiszem, avent), hát köszönő viszonyban sem volt a medelával.

2011. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En fel aron a Vateran vettem az Avent elektromosat.Nem bantam meg!
2011. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha elektromos mellszívót akarsz venni, mindenképp medelát vegyél! Nekem egyáltalán nem szopott a babám, 9 hónapig fejtem, hidd el tudom mit beszélek!

Az aventet próbáltam,el is kezdett csökkenni a tejem. Rövid úton elapadtam volna tőle!

Egy napon sem lehet említeni a medelával. Bár lehet, hogy erről megoszlanak a vélemények.

Én nagyot csalódtam a méregdrága aventes termékekben.

Rossz belegondolnom, hányszor kaptam sírógöcsöt az éhesen üvöltő babám felett, amikor az aventes cumisüveg orrán száján csöpögött a tej!

2011. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ceyla ***** válasza:

Szerintem cici függő.

Én megvettem az itt ajnározott Medela Mini Electric-et, de nálam annyira nem jött be. Baromi hangos volt, meg nem is tűnt hatékonynak. Végül egy kölcsön kapott Avent kézit használtam és az bevállt.

Az én Medela Mini Electric-emet, pedig kölcsön adtam egy barátnőmnek, akinek a sok tejtől gyakran volt mellgyulladása, neki meg nagyon bejött, azt mondta azonnal kikapta a csomókat a ciciből. :)

Azért a swinget még kipróbálnám, de marha drága.

2011. aug. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi 4ezerért vettünk kézi mellszívót és nekem megfelel, ahogy a babámnak is, nem kell elvonulnom, hogy tudjak neki fejni, és nehogy zavarjam vele.
2011. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!