Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csak cicin tud megnyugodni?

Miért csak cicin tud megnyugodni?

Figyelt kérdés
2 hetes a kisfiam, csak szopik, persze éjjel is 2-3 óránként. Nincs is ezzel semmi baj, de ha éjszaka felébred, csak cicin tud elaludni. Jól lakik és játszik a cicivel, szó szerint morzsolgatja a két ajka között és ha elveszem üvölt, amíg vissza nem kapja. Ma éjszaka már odaadtam a másikat, mert az még nem fájt, de megindult a tej belőle és kiköpte, tehát gondolom nem éhes. Képes órákig sírni, hogy adjam vissza, de nem csócsálhatja egész éjszaka, mert már teljesen kisebesedett:( A játszócumit nem fogadja el. Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne megnyugtatni? Séta, ringatás nem jött be, magam mellé tettem, akkor sem, csak ha játszhat a cicimmel.
2011. aug. 27. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a közelségedre vágyik még nagyon kicsi.
2011. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szegénykém, nem lehet könnyű most neked!!! A babának sem! Az én pincuri kisfiam sem akarta a cumit, de csak azért, mert nem tudta mit kell vele csinálni, hogyan kell használni. Kicsit ott tartottam a szájában, aztán kb. 10 mp múlva rájött, hogy az is jó! Szóval én szoktattam rá! Nekünk nagyon nagy könnyebbséget jelentett. Most 10 hónapos és már nem érdekli a cumi, leszokott róla magától, nagyon ritkán kéri és akkor is csak pár percre. Szóval próbáld meg mégegyszer, hátha ugyanaz a gond, mint nálunk volt. Esetleg vegyél aventes cumit, extra vékony, vagy többfélét érdemes kipróbálni!


Mellbimbóra garmastan krém nagyon nyugtató(nem kell lemosni szoptatás előtt), cicire burov kenőcsöt javasolnám.


Azért nyugszik meg csak cicin, mert te vagy a mindene, még úgy érzi egyek vagytok(ez sokáig így lesz), és a tested közelségére vágyik, a szopizás megnyugtatja!


Kitartást kívánok neked!!! És sok boldogságot a babához! :)

2011. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

10:42-es vagyok! Még valami: próbáld ki a susog-ütöget módszert (tracy hogg módszere, mi alkalmaztuk -> bevált).

Felemeled a babát magadhoz öleled és hosszan susogsz(ssss kb. 3-4 mp, levegő, újra), közben ütögeted a hátát, de persze nem durván, csak annyira, hogy emiatt a két dolog miatt ne tudjon másra koncentrálni!!! :) Ha elaludt, még folytatni kell pár percig, vissza ne ébredjen!

2011. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a módszeredet (susog-ütöget), ALSZIK!!! Cici nélkül!!! Köszi!

Cumit próbáltam több félét és többször, csak üvölt és kiköpi. Tudom én, hogy csak úgy tud megnyugodni, ha rajtam lóg, de félek, hogy annyira kisebesedik a cicim, hogy nem fogom tudni szoptatni. Amíg bírom addig persze odaadom, sajnálom szegényt, nem nagyon bírom, ha sír.

Köszönöm a segítséget!

2011. aug. 27. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
nálunk is ez volt, de muszály volt birni a fájdalmat, -mondjuk nem volt olyan vészes-, folyton a szájába kellett mint egy élő cumi...
2011. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Istenem micsoda módszerek,no comment.
2011. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nyugi, nem sanyargattam magam, mint mondtam nem volt vészes, nem volt sebes vagy véres, csak fájt az elején.-aztán persze ahogy nőtt már volt más elfoglaltsága is mint a cicizés, de az első 2 hónapban télleg csak cicizett és aludt...
2011. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nesi vagyok(aki írta a susog-ütöget módszert!

Na hogy haladtok? Mi a helyzet? :)

2011. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy érdeklődsz! Az igazság az, hogy néha bejön a módszer, néha semmi nem használ. Két napja olyan nyűg a kisfiam, csak enni, enni, enni akar. Nem tud elaludni, ha sikerül, akkor is fél óra és felébred. Van, hogy most is csak cicin alszik el, főleg este. Éjszaka meg nem marad meg az ölemben, hiába próbálom altatni, sétálok vele, de csak rugdosódik, jár a keze, lába, dobálja a kis fejét és nyöszörög. Nem jó neki semmi, az sem, ha a kiságyban simogatom, az sem, ha magam mellé teszem. Erre nincs valami ötleted? Már se éjjelem, se nappalom. Most is úgy alszik, hogy másfél órát tologattam a babakocsiban, mire meg tudtam állni vele. Kezdek kimerülni:(
2011. szept. 17. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!