Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha elalszik a cicin a baba,...

Ha elalszik a cicin a baba, Te hogy büfiztetsz?

Figyelt kérdés

Gyakran elalszik a babám a cicimen, amikor leveszem a vállamra teszem simogatom a hátát, kicsit rázom, néha ütögetem, de nem mindig jön büfi. 10-15p magamon hagyom (kicsit lejjebb fekszem), de akkor sem. És amikor lerakom elkezd nyöszörögni, de elalszik. Mi a baj? Keltsem fel?

(1hetes baba)


2011. szept. 1. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Én amondó vagyok és a védőnő is ezt mondta hogy a cicin nem nyel olyan sok levegőt mint ha üvegből enne. Én nem mindig szoktam büfiztetni mert belealszik. A pocakját nem bántja a lenyelt kevéske levegő úgyhogy szerintem nem szükséges a büfizés.


Azt figyeltem meg hogy ha büfiznie kell nem tud bealudni.

2011. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor nem büfiztettem, mert annyira mélyen elaludt cicizés közben.

Ha fájna tőle a pocija, biztos felkelne miatta, vagy nem tudna elaludni.

Ha lerakod lehet, hogy azért nyöszörög, mert már nem fogod őt.

2011. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ébresztettem fel a büfi miatt,én picit oldalára fektettem és igy ha jött büfi,vagy bukott,nem volt semmi gond...
2011. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, így már nyugodtabb vagyok. :)
2011. szept. 1. 11:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Oldalára fektetve hagytam aludni.
2011. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

(fili)

Az első pillanattól ketdve hason alszik az unokám.

Nem azért fogadta meg a lányom a tanácsom mert szakmabeli vagyok. A gyerekeim is így fektettem. 9 hónaposan kapaszkodás nélkül jártak olyan izmosak lettek.

A kérdésed lényegére térve.

Biztonságos,ha a baba bukik nem megy a légutakba,a csípőt, hátizmokat erősíti, szép lesz a fejformája.

Ha szopi után büfiznie kell hason simán kijön az a kis levegő. Ha görcsöl a hasa felhúzza a kis lábait és tud pukizni.

2011. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 hónapos koráig nem volt hajlandó hasalni, sem ébren, sem pedig nem aludt úgy (ő is 9 hónaposan kezdett kapaszkodva járni).

Ha bealudt szopi közben, akkor nem büfiztettem. Picit oldalra fordítva altattam én is, de sokszor így is hátra fordult.

2011. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hason még nem fektettem le, mindig a hátára teszem. De majd kipróbálom úgy is, most olvasom hogy az jót tesz nekik (úgy ahogy a 12:43-as is mondja), így akkor beiktatom, de nem az alvásnál. Úgy még nem merem.
2011. szept. 1. 15:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoskodok, mint szülész, vagy csecsemős, de nyugodtan fektesd hasra. ha most nem kapatod rá később sírni fog.

Ne félj nem fullad meg. Legalábbis remélem nem egy puha párnán fekszik, hanem a kiságyban.Elkezdi emelgetni azonnal a fejét, csak figyeld meg.Maga alá húzza kicsi lábát össze tud gömbölyödni.

2011. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az előttem írónak..szokasd a hasonfekvésre..több szempontból is hasznos a babádnak.

Én 4 hónaposan kezdtem és megszenvedtük,sőt még most sem igazán szereti...most 5 hós a kicsajom.

Persze korábban is feküdt hason és aludt is úgy,aztán ha ébren volt nem nagyon jött be neki én meg nem erőltettem...már bánom,hogy nem voltam kitartóbb.

A mozgásfejlődésében is nagyon fontos .

2011. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!