Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan indul be a tej, miért...

Lassan indul be a tej, miért van? A stressztől?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, sok tejem van, de a reflex már nem a régi. állítólag (védőnő szt) már kioltódik ekkorra a tejleadó reflex, de nekem végig megvolt az első babámnál is (10 hós koráig szopott), most meg annyira lassan indul be a tejem, van hogy 5 perc is eltelik, mire tényleg nyeli a tejet, pedig rendesen dolgozik érte. Ez többnyire akkor van, ha nem csak rá figyelek, hanem bejön a nagy is és ott játszik, vagy kérdezget engem. Vagy mikor otthon van apa is és pont a nagyfiával veszekszik hiszti miatt, olyankor ki kell vonulnom a picivel, hogy enni tudjon! Nem vagyok hajlandó tápszerezni emiatt, mert feszül a cicim a tejtől és nagyon jól hízik a babám, csak kezd idegesíreni ez a reflex-dolog. Mit lehet ezzel csinálni?
2011. szept. 6. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
egyél meg minden nap egy marék kesudiót. Komolyan, nekem azóta 10 perc alatt 3 reflex is beindul. A babám úgy kikerekedett, mint egy kis golyó. :) Nem tudom, hogy hogyan hat, de nekem, és a környezetemben bevált. Már 1 nap után!
2011. szept. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen lehet a stressztől, hogy nem tudod a tejedet leadni. Próbálj meg főleg az elején csak a kicsire gondolni vagy egy kis zenét hallgass. Tudom nehéz, ha már van egy nagyobb.

2011. szept. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

teljesen nem értem a reflex dolgot. Hiszen addig dolgozik szegény gyerek amíg jól nem lakik.

A meghitt hangulat sokat segíthet. Pl a szopi előtt kicsit összebújtok (már ha nem olyan hogy csípőből üvölt amíg nem kap), vagy etetés közben simogatod, dúdosz, becézgeted a picit. Aztán a relaxáció is segíthet, becsukod a szemed és a cicire és a szoptatásra koncentrálsz, és mondogatod egyél édesem, szopikázzál...

Nálam is előfordul, hogy nem sikerül jól a szopi, mert egyszerűen már nincs hozzá kedvem, na akkor nekem se jön elég sokáig. 15 hós

Lehet ha egy kicsit meztelenkednétek otthon, és úgy rendeznéd a picit, esetleg meztelenül összebújnátok. Sokat segít ha érzed a kis illatát.

Sajnos a szopi alatt sokszor kell változtatni, és megújulni. pl a fiam volt egy hónap amikor csak ülve, egy másik hónapban meg csak állva volt hajlandó szopni... mire rájöttem erre.

Nem kell idegeskedni, ha többet kell dolgozni a babának a tejért hát többet kell. Nálad is lehetnek nehezebb időszakok, napszakok.

kb 5 és fél hós voltam amikor már kezdtem nagyon unni a folyamatos mellkeményedést, masszázst. Szinte egyik napról a másikra felpuhult a mellem, és olyan lett mint régen. Valószínű nálad is ez lesz.

2011. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!