Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akarok szoptatni?...

Miért nem akarok szoptatni? Már belehülyülök ebbe (? )

Figyelt kérdés

3 éves a fiam,és volt tejem,de nem akartam szoptatni.2 hónapig sikerült,de utáltam minden percét,minden porcikám tiltakozott ellene.Viszont annyira lelkiismeretfurdalásom lett miatta plusz testi tünetek,hogy szakemberhez fordultam,aki pszichés okonak tulajdonította,gyerekkori traumák,plusz testképzavar "járulékaként",még tart a terápia.Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni,hogy nem adtam meg a fiamnak azt amihez joga lett volna.

Most a férjem szeretne kistestvért,és én is szeretnék,de ez visszatart tőle.Egyszerűen rettegek a szoptatástól,nem akarom,de nagyon nem.Mit tegyek?Ez nem normális,hogy inkább nem szülök,csak hogy ne kelljen szoptatni.El vagyok keseredve.A férjem azzal bíztat,hogy a szoptatás nem minden,és akkor nem szoptatok,attól még egészséges lesz,és boldog,de mindehol állandóan a szoptatás fontosságáról hallok,és én is tudom ezek ellenére hogy igenis fontos.


2011. szept. 10. 14:21
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. szept. 14. 15:23
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megírom én is Neked a saját történetemet, hátha segít! Mindig is vágytam babára, de a szoptatással kapcsolatban nagyon nagy ellenérzéseim voltak, annyira féltem, és idegendkedtem tőle, hogy úgy álltam hozzá nem is fogok. Nem tudtam miért érzem ezt, de persze lelkiismeretfurdalásom volt nagyon. Aztán amikor megszületett a kislányom először a kórházi nyomás miatt mégis mellre tettem, de sírtam közben, és mondogattam, hogy nem, nem én ezt nem akarom. Aztán "szerencsére" nagyon bekeményedtek a melleim, a babám sárga volt, úgyhogy muszáj volt, és rájöttem, hogy nem is olyan szörnyű. 11 hónapig szoptattam, sosem szerettem az érzést, nem lettem fanatikus, de utólag azt mondom nagyon örülök, hogy végül sikerült.

Aztán pár napja teljesen véletlenül a kezembe került egy régi naplóm még kislánykoromból, kb 10 éves lehettem, és elmentünk meglátogatni valakit a kórházba, aki akkor szült, és éppen próbálkozott a szoptatással. Azt írtam akkor, hogy ennél szörnyebb dolgot nem láttam még, és én sosem fogok szoptatni, mert nagyon fájhat. Látod, ennyi, nem is emlékeztem rá, és egy gyerekkori rossz emlék elrakktározódott.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy biztos van valami okod erre, nagyon jó, ha segítséget kérsz, biztosan segít majd! És ne érezd magad rossz anyának, mert jó a szoptatás, de ezer más nagyon jó dolgot tehetsz a gyerekedért életében! Szóval csak hajrá, szülj még, és ha tudod szoptasd, ha nem akkor "csak" szeresd! Drukkolok!!!

2011. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!