Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem kér több cicit és az...

Ha nem kér több cicit és az anyatejet sem issza meg üvegből, mit adtok vacsira 10 hósnak? Muszáj tápszereznem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 12:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem fogadja el az anyatejet, szerintem akkor igen. Mivel tejet gondolom még nem akarsz neki adni, tejitalokat is talán csak később szoktak.
2011. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És mi van, ha azt sem fogadja el?
2011. szept. 13. 12:21
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Próbálj neki valami szilárd vacsit adni, úgyis sokmindent eszik már, gondolom. Egy kis püré,vagy vajas kenyér vagy valami rendes vacsi. Aztán meg próbálj neki adni egy kis vízzel hígított tejet. Fele víz, fele tej,a tej felforralva. Szerintem semmi baja nem lesz tőle. Az enyémeknek se volt bajuk. Próba szerencse, valamit ennie kell..
2011. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
általában főzeléket szoktak javasolni ebben az esetben, de tejpépet, vagy simán gabonapépet is adhatsz neki gyümölccsel.
2011. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 xStefix ***** válasza:
91%

Én tehéntejet nem adnék 1 éves kor előtt semmiképp!


Marad a tápszer vagy a tejpépek, ezek az elsődleges tejpótlók. (Tejitalt is 1 éves kor után lehet.) Egyéb tejtermékből, gondolom, nem eszik még annyit, hogy meglegyen belőle a napi fél l, úgyhogy muszáj lenne ilyesmivel próbálkozni...

A több szilárd étel is jó ötlet, de figyelj azért oda, hogy a tejesekből is eleget kapjon.

2011. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
tejpepet vagy gabonapepet adj szerintem gyumolccsel...ez, hogy tapszert kell adni 1 eves korig, sztem butasag, mert mi van azokkal a gyerekekkel, akik nem fogadjak el?? semmi. ok is felnonek :) de a tejitalt is megprobalhatod, hatha elfogadja. tejet semmikepp ne adj, es nem csak 1 eves kor elott nem szabad, hanem 3 eves kor elott. utana is csak kecske tejet szabad, ert az europai tehen teje egy olyan feherjet tartalmaz, amit a szervezetunk nem tud lebontani..sok szerencset:)
2011. szept. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Első válaszoló vagyok megint. elolvastam a válaszokat. Hát, ha Te ezek alapján el tudod dönteni, hogy mi (lenne)a helyes, le a kalappal előtted.Azért az "európai" gyerekek többsége 3 éves kor alatt már iszik tehéntejet és nagyrészt ezektől a fránya "európai tehenek"-ből származót...
2011. szept. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
én ízesítettem az anyatejet :) kakaó , facsart gyümölcs leve,jól össze turmixolt banán, eper stb, tea , vanília stb . mindent kipróbáltam és nekünk bevált egy darabig :)
2011. szept. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

10 hónaposan már szinte mindent ettek a lányaim.

Kezd zöldségpürével, krumplival, kevés csirkehússal, tejtermékekkel. Mindenből csak keveset először, nehogy allergiás reakciót okozzon!

Tejjel is próbálkozhatsz, elvégre mi is túléltük, hogy nem a ma könyvek szerint etettek minket anyáink.

31/N

2011. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 xStefix ***** válasza:
63%

A 3 évig nem szabad tehéntejet azokra vonatkozik, akiknél van allergiás a családban, pláne, ha tejre érzékeny.

Egyébként 1 év fölött már lehet próbálkozni.


A mi is felnőttünk.. történet meg azért nem releváns, mert a mi gyerekeink már sokkal érzékenyebbek az allergénekre, mint mi voltunk. Ők már egy sokkal szennyezettebb világban nőnek fel és így hajlamosabbak az allergiára is. Ezért az óvatosság.

2011. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!