Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nagyon sokáig szoptatott:...

Aki nagyon sokáig szoptatott: milyen érzés volt abbahagyni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki nagyon sokáig (legalább 1,5 - 2 éves koráig) szoptatta a kisgyerekét, milyen érzéseken esett át, amikor abbahagyták?
2009. ápr. 25. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 22 hónapos volt!

Megfázott és egyik este jól "bekajált",majd kihányt mindent.Én ekkor határoztam el,hogy itt az idő.Ő könnyen vette,bár nagyon cicis volt odáig,mégis csak egyetlen egyszer próbálkozott be utána.

Sokszor simogatta még utána is és magyarázta a dolgokat,hogy ott a tejecske,meg hogy én már nagylány vagyok,nem kell ciciznem,szóval az nagyon jó érzés volt,hogy abbahagyta ugyan,de nem felejtette el egyik pillanatról a másikra.

Utána 2szer fejtem le összesen és nem feszült egyáltalán már onnantól.Hamar elapadtam.

Nem voltam csalódott,hogy vége,úgy érzem mindent "jólcsináltunk"!

2009. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igen, elfelejtettem odaírni, hogy az abbahagyás érzelmi oldala érdekelne, tehát, hogy lelkileg milyen érzés volt.

2009. ápr. 25. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon rosszul esett... :(

A nagyobbik lányomat 33 hónapos koráig szoptattam. Aztán egyszer csak beverte a száját az ágy végébe, és vérzett neki, és fájt neki, ha cicizni akart. Így aztán, mivel amúgy is ideje volt, megbeszéltem vele, hogy ezt most már hagyjuk... Még ma is emlékszem az utolsó cicizésére, pedig több, mint 3 éve volt.

A kisebbik lányom júliusban lesz 3 éves, és ő is cicizik még. Őszintén szólva fogalmam nincs, hogy hogyan fogom leszoktatni, mert olyan kis "erőszakos", ha ő akarja, akkor akarja, és kész. :) De hogy őszinte legyek, nagyon rossz belegondolni, hogy hamarosan abba fogja hagyni.

Neked van tapasztalatod?

2009. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Megkönnyebbülés :)

14 hós kisfiam még ugyan éjszaka szopik 2x de ez már csak megszokás és inkább cumizás

úgy gondolom hogy egy csoda hogy eddig tudtam szoptatni a kezdeti nehézségek után nem gondoltam volna.

Azért megkönnyebbülés mert nem kell figyelnem hogy csöpög e, átázik a ruhám a legváratlanabb helyzetben, nem feszül a mellem stb

2009. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nekem még csak 13 hónapos lesz a kisfiam, de lételeme a szoptatás. Még naponta legalább 5x-6x szopik, és esze ágában sincs ritkítani a bevált kis rendszerén. Amit persze én sem bánok, mert nekem is nagyon fontosak ezek az együtt, bensőséges összebújással töltött percek. Úgy érzem, ha majd abbahagyjuk a szoptatást, nagyon fog hiányozni ez az időszak. Remélem még messze vagyunk tőle és én is olyan sokáig tudom szoptatni még, mint ti!

2009. ápr. 25. 23:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább egy oldalcímet írnék neked, én nagyon sokat 'szenvedtem' emiatt lelkileg. De így a végén kiderült, engem sokkal jobban megviselt, mint a lányomat :) A http-t nem írom oda, mert itt a szerk. már szóvátette, hogy ne reklámozzam a bolgomat, nem tudtam, hogy nem lehet. danimesi.freeblog.hu/archives/2007/11/17/Anya_irja/

Azóta 9 hónapja szoptatom a tesót :)

2009. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!