Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki kivárta az egy éves...

Mindenki kivárta az egy éves kort a lisztes, illetve a tejes ételek bevezetésével?

Figyelt kérdés
7 hós múlt a kislányom.Fél éves korig kizárólag csak szoptattam,6 hósan pedig elkezdtem vele kóstoltatni gyümit,meg főzit de az a gond,hogy nem fogadja el,hanem cici kell neki.Én szeretném sokáig szoptatni,de jó lenne ha elfogadna mást is,mert ha neadj\'Isten elapad a tejem,nem szeretném tápszerezni.Adtam neki a húslevesemből egy negyed kiskanállal,és az izlett neki,de nemmertem belőle többet adni ,hátha gond lesz,és észrevettem,hogy az az étel kell csak neki,amit én eszek,mert ettem a kenyeret,és adtam neki belőle egy naggyon kicsit,és összerágta,és kért volna még,de nemmertem neki adni,mert lisztes.Mennyire igaz hogy liszteset meg tejeset nem ehet egy éves korig,mert liszt,illetve tejallergiás lehet tőle?
2009. ápr. 27. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 7 hónaposan már adok joghurtot, kefírt, tútót és kenyérhéjjat is.
2009. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én ugyanigy jártam a kisfiammal. 7-8 hónaposan jutottunk el oda h ezt-azt elfogadott. leginkább csak almát-őszibarackkal (de csak édessel).

Én liszteset (gondolok itt kenyérhéjra, kiflire babakekszre) azt már 8-9 hónaposan adtam neki mert én úgy tudom azzal nem biztos h jó várni 1 éves korig.

A tejet viszont nem adtam szigorúan semmi teljes tejes dolgot, mert ha már eddig szoptattam, mindent megtettem h ne legyen allergiás, akkor nem akartam elrontani. Amúgy 9-10 hós koráig fő tápláléka az anyatej volt még, ha estére nem volt már elég, pótoltam HA-s tápszerrel.

2009. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ ki mikor kezdi a hozzátáplálást.Fontos a fokozatosság!!
2009. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!