Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor van az első szoptatás?

Mikor van az első szoptatás?

Figyelt kérdés

Amint megszületik ? Vagy később ?

Bocsi a butanak tűnő kérdést :)

Babás vagyok, mar mindennek utána olvastam de ezt nem találtam :)


2011. okt. 3. 16:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, 87%-os.

A egyik válaszhoz fűzném, hogy nekem is nagyon feszült amikor beindult, de a fürdőben forró víz alatt masszíroztam, és az segített rajta. Egy napig éreztem csak kb. a feszülést, és a szopi nekem nem fájt, hanem valamiért inkább csikizett, talán emiatt is volt ügyetlenebb a babám, mert rossz volt a vákumja... Továbbá a méhösszehúzódásokat egyáltalán nem éreztem.

2011. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xStefix ***** válasza:

Kérdező, ezt a kórházban kérdezd meg, ahol szülni fogsz! Ha pedig nem lehet azonnal vagy minél hamarabb, akkor esetleg elgondolkozhatsz azon is, hogy máshova menj, ha megteheted...

Nagyon fontos, hogy a baba minél hamarabb mellre kerüljön, mert ez számára is megnyugtató és a tejednek is nagyon jót tesz! Az első pár csepp, amihez hozzájut, a kolosztrum, ami televan értékes anyagokkal, nagyon fontos lenne, hogy ezt mindenképp megkapja. Ezen túl pedig, minél több inger éri a melled, annál hamarabb és fájdalommentesebben lövell be a tejed (remélhetőleg).

A szülés utáni első órát aranyórának is szokták hívni, mert ekkor a legnagyobb a baba szopási készsége, ami megintcsak segíti a helyes mellrekapást és szopizást.


Bárhova is mész, a lehetőségekhez képest próbálj küzdeni azért, hogy minél hamarabb megkapd majd a babádat! Jó babavárást. :)

2011. okt. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Angliában fogok szülni, ás itt ugye max 1napig lehet maradni a korházban. Csak érdekelt hogy Mo-on hogy szokás, mert gondoltam nem lehet nagyon eltérő máshol sem. :)
2011. okt. 11. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!