Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sikerülhet visszaszoktatni a...

Sikerülhet visszaszoktatni a babát a cicire?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisbabám és fejem neki a tejet,mert nem akar szopizni,sajnos a cumizavar miatt.

nagyon el vagyok keseredve,úgy szeretném szoptatni,tejem van szerencsére.

kipróbáltuk a szoptanitot is,de eddig nem sok sikerrel.párom nem érti,miért nem jó így,h lefejt tejet kap,végülis anyatej és ez a lényeg,de nekem fáj,h elutasítja a kisfiam a mellem.

segítsetek légyszi,aki hasonló helyzetben van,hogyan

viseli? és mit lehet tenni?


2009. ápr. 29. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Cumit hajitsatok egyelore messzire, ugyis hamarosan megtalalja a kezet, es akkor azt fogja a szajaba tomni. Legy eros, akaratosabb, mint a babad. Amikor ehes, tedd mellre, es ne add neki a cumisuveget. Bar a baratnom ugy tudta visszaszoktatni a babajat, hogy megetette cumisuvegbol, aztan odaadta neki a cicit, hogy azt cumizza. Par napon belul mar nem kellett a cumisuveg.
2009. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem elkeseriteni akarlak, de nekem ugyanez a problemam. Nekem sem fogadja el mar a cicit. Ezelott is tortent ez, sikerult visszaszoktatnom, ugy orultem neki, majd aztan zoldet kakalt es nem tudtam mi a baj. Hat nem szivta ki elegge a mellemet, a zsiros reteget ott hagyta igy nem is hizott, csak nagyon keveset, kesobb pedig mar a cicimet sem akarta, ugyhogy 3 nap szenvedes utan feladtam es cumisuvegbol kapja az anyatejet szinten. De most mar meg uvegbol sem akarja az anyatejet, csak a tapszert, fogalmam sincs miert.
2009. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajnálom,h már a tejet sem fogadja el.de azt megkérdezhetem,hogy tudtad visszaszoktatni? hátha sikerülne nekünk is
2009. ápr. 29. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Kitartás, ennyi az egész!Nagyon fárasztó az biztos és nehéz, mert nem akarja rendesen szopni, és állandóan lejön a mellről majd vissza. Hát aztán meg ideges is, mert éhes, de lusta onnan kiszívni, mert tudja már hogy van könnyebb módja is. De te ne legyél ideges, mert akkor ő még jobban az lesz.
2009. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérjél segítséget szoptatási tanácsadótól, mert nagyon fontos lenne, hogy minél előbb visszaszokjon, napok is számízanak! Sajnos nálunk ugyanez volt, és végül már csak a cumisüvegből fogadta el, nem akart szopizni, mert ugye azért meg kell dolgozni. Nade fejni sem lehet a végtelenségig. Iszonyúan rossz, amikor egész nap fejsz csak, de nem szoptatsz. Ráadásul a tej is fokozatosan csökkent, 4 hónapig húztuk ki csak sajna.
2009. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is voltak hasonló problémáim,de nekem sikerült megoldani úgy,hogy az Aventes cumisüveget használtuk, abból is a 0-at,mert ezen csak 1 lyuk van és ebből nehezebb szopcsizni,mint a ciciből.Előtte a Tommi tippit használtuk,az is jó volt!Próbáljátok ki hátha nektek is sikerül!Sok-sok erőt,kitartást kívánok nektek!!
2009. máj. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én chicco cumisüveget használtam latex cumival, későmbb 2 hét múlva chicco latex bibóvédőt (gondoltam az hasonlít a cumihoz) bejött, simán szopizott elég sokáig.
2009. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!