Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sikerülhet elhagyni a pótlást?

Sikerülhet elhagyni a pótlást?

Figyelt kérdés
3 hetes kislányom nem gyarapodott ezért 1 hete 60 ml pótlást kap szopizások után maximum 2-4 óránként. Ha ettől gyakrabban éhes - olykor fél óránként kéri - akkor mindig szoptatok. Sajnos sokszor bealszik és nem szív erősen. Van valakinek hasonló tapasztalata? Van esély rá, hogy valaha elhagyjuk a pótlást? Akkor is fejjek ha fél óránként szoptatok? Előre is köszönöm...
2010. febr. 26. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Sajnos egyre több kismama panaszkodik, hogy nehezen, vagy egyáltalán nem tud szoptatni. Ennek ellenére a statisztikák azt mutatják, hogy csak a nők 2%-a képtelen a szoptatásra. Nekem is elég nehezen indult be a tejem, és a kislányom nagyon ügyetlen volt. A mellbimbóm rettenetesen fájt, kikészült. Eleinte ő is kapott kiegészítésnek tápot, de szerencsére ez csak kb. 1 hétig tartott. Először is, lehet, hogy nem tudja bekapni rendesen a mellbimbódat, mert ez szokott a leggyakoribb lenni. Ilyenkor meg lehet próbálni egy mini méretű bimbóvédőt, vagy a szoptatás előtt a mellszívóval kiszippantani kicsit a bimbót, hogy jobban kiemelkedjen. Másrészt, amíg úgy gondolod, hogy kevés a tejed, addig érdemes szivogatni, de szerintem napi 5-6-szor elég, nem kell fél óránként. Aztán sokat kell inni, kb. 3 litert naponta. Ez ne csak víz legyen, hanem tea, vagy 100%-os gyümilé. És persze egyél rendesen. Szerintem fél óránként nem célszerű mellre tenni, 2-3-4 óránként inkább. És piszkáld ha el akar aludni. Ha a két szoptatás között is igényli a cicit, akkor sem biztos, hogy éhes, lehet, hogy csak nyugtatni akarja magát. Én cumit adtam neki, és bevált. Ja, és a kifejt tejet is odaadhatod neki pótlásnak. Nem akartam okoskodni, remélem segítettem.
2010. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt elfelejtettem, hogy vannak tejgyarapító készítmények, pl. homeós bogyókban az urtica urens, vagy a lactoherb tea stb. Azt is érdemes megpróbálni.
2010. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindkét mellből szoptatsz egy szoptatás alkalmával? Az is segíthet gyarapítani a tejet.
2010. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xStefix ***** válasza:

Sem a ritkább (2-3-4 óránkénti) szoptatás, sem a cumiztatás nem fog segíteni, sőt, valószínűbb, hogy csak hátráltat.

Írj privit és igyekszem segíteni, mert elég összetett a dolog. :)

2010. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem értek egyet az első válaszolóval! A cumi, bimbóvédő.... mind a szoptatás ellensége! Nem 2-3-4 óránként kell mellre tenni, hanem 1 vagy akár félóránként. Ha az első gyereked, akkor meg is tudod tenni!

Valószínűleg nem indult be a tejtermelés normálisan, de lehet rajta segíteni. Először mindig szopi, ha kell akár 60 percen keresztül. Ébresztgetni kell, és végig rá figyelni. Még túl gyenge, hogy erősen szivogasson, adj neki időt! Ha erősebb lesz, majd csökken az idő. Ha a szopi után NAGYON elégedetlen adj neki kevés tápszert. Soha ne adj úgy tápot, hogy ne llegyen szopi előtte. Szerintem 60 ml. táp minden étkezés után túl sok. Nem fog megéhezni, és nem ingerli a mellet hosszú idejig utána. Akár 2-3 hetet is igénybe vehet ez a non stop szopi, de ne add fel, különben tápszeres lesz a gyereked. Ha átalussza az éjszakát, te kelj fel 3 óránként fejni, ez NAGYON fontos, és ezt a lefejt tejet adhatod majd pótlásnak. Csak a sűrű szopi segít!

Ha hízik 100 grammot a baba hetente, akkor legyél elégedett! Ne méricskélj szopi előtt és után, csak hetente egyszer. Lehet hogy semmi sem szív a baba egy 50 perces szopi alatt, de az ingerlés tejet fakaszt.

Nekem segített a görögszénamag is, de az magában nem elég.

Ne add fel!

2010. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami még! Ne cumival add, hanem etetőpohárral a pótlást. Továbbá a bőrkontaktus segíti a tejleadó reflexet. Fürdés után vetkőzz le, búj egy nagy takaró alá a meztelen gyerekeddel a bőrkontakt miatt.
2010. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen sikerülhet!

Nekünk legalábbis sikerült, igaz a babó már 3 hónapos volt akkor. Ő maga utasította el az üveget. Ami talán hozzájárulhat a sikerhez (nálunk ez vált be):

-Védőnő tanácsa: szoptatni, szoptatni, szoptatni!

-Fejni nem volt, mit, tehát nem fejtem.

- Előbb szopi, aztán tápi.

-Mérleget összecsomagolni.

-Cumi nem volt.

-Pihenés, no stressz.

- A baba is meg fog erősödni, erősebben fog szívni.

Az első gyermekem tápszeres lett, a másodikkal is recepttel jöttünk haza. Nagyon- nagyon sokat szenvedtünk az anyatejért és hogy a szoptatás pozitív élmény legyen. Szilveszterkor még sírva szoptattam, annyira fájt, de ma már minden ok. Ne add fel, van remény! Valaki ezen az oldalon javasolta, hogy ne adjak tápszert, ezúton is köszönöm neki!

2010. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Szia! semmiképp se add fel! Szoptass sűrűbben, mert minél több inger éri a mellett, annál több fog termelődni. Arra azonban figyelj, hogy 3 órán belül ne cserélj mellett, mert így kivédheted azt, hogy a sűrű szoptatás során se kerüljön túl sok tejcukor a baba pocijába, ami később hasfájást okozhatna (a hígabb, először ürülő első tejben sok a tejcukor!). Tehát ha 2 órán belül megéhezik, ugyanoda tedd vissza, amelyikből előzőleg szopizott a pici! A szoptatások időtartamának ritkítása, csökkentése épp ellenkező hatást fog kiváltani, nemhogy több tej termelődik, hanem kevesebb lesz, hisz kevesebbre is van szükség (értelmezi a szervezeted). A pótlást inkább hagyd el és ha jelez szopizzon, mert ha eltelíti a tápszer (ez nehezebben emészthető, mint az anyatej), nem lesz éhes, így nem is tudod sűrűbben megszoptatni, azaz kialakul az ördögi kör. A mérleget tedd el, elég ha hetente egyszer méred. A babák nem gépek, akik mindig ugyanannyit esznek. Mi is változó mennyiséget eszünk, a picik is. Sőt, azt se lehet megmondani, mennyi egy baba normál adagja, hisz van aki kevesebbel is beéri, a másik meg étkesebb :))) Szóval ők se egyformák. Figyeld a pici jelzéseit és ha éhes, kapjon annyit, amennyit ő elégnek talál. Hidd el, ha nem idegeskedsz azon, hogy lesz-e elég tej, akkor sokkal könnyebben fog menni minden! A tested jól tudja a dolgát, csak hagyni kell, hogy beállhasson :)
2010. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyik válaszadó írta, összetett a dolog. Abban viszont igaza van az első válaszadónak, hogy lehet, hogy az a probléma, hogy nem tudja jól bekapni a bimbót, ergo nem tud hatékonyan szopni. Erre igenis jó lehet kezdetben a bimbóvédő (de csak a legkisebb változata), illetve a fejővel való bimbókiemelés a szopizás előtt. És ha félóránként szoptatsz, az szerintem csak akkor jó, ha bírja a melled, mert egy kisebesedett, vérző, majd begyulladó mellbimbóval utána nem fogsz tudni mit kezdeni.
2010. febr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gyarapodott vag ycsak keveset?

Mennyivel született, mikor hazahoztad mennyi volt, és mekkor most 3 hetesen?

2010. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!