Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek van még így...

Szerintetek van még így értelme a szoptatásnak?

Figyelt kérdés

9 hónapos a fiam. 6 hónapos koráig kizárólag anyateje élt, utána viszont annyira belejött a kanalas evésbe, hogy szinte nem is akart szopizni. A napközbeni étkezéseket gyakorlatilag 1,5 hónap alatt kiváltottuk. Maradt az esti, hajnali, és reggeli szopi. Persze a tejem így nagyon megcsappant, hogy ilyen gyorsan váltottunk ki étkezéseket, és egy idő után azt vettem észre, hogy reggel már abszolút nem érzek tejleadó reflexet és a kicsi egy óra múlva már keservesen sír. Így kapott tápis pótlást. kb 3 hete megjött a menzeszem most először, na ez megint nem tett jót a tejnek. Most ott tartunk, hogy este szopizik, de egyre korábban kel, van hogy már kettőkor, és rá egy órára megint éhes, és megint, mire megunom és reggel hat körül csinálok neki tápszert, abból bevár 210 ml-t és alszik mint akit leütöttek 9-ig, fél 10-ig.

Tuti hogy nem elég már neki. Aki volt hasonló helyzetben meddig bírta? Hulla vagyok, van mellette egy 3,5 évesem egy egész háztartás egy rohadt nagy kerttel, segítség nélkül. Már nem látok a fáradtságtól.


2011. okt. 18. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Akkor ne strapáld magad, fogadd el, hogy a gyereked áttért a darabos kajára. A tápszer is megteszi az anyatej helyett, 3-4 hónap múlva pedig leválthatod rendes tejre.
2011. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A húgom úgy csinálja, hogy a gyerkőc először kap tápot, és desszernek amennyi tej még van.
2011. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még ha sok lenne. De ha alig van, szerintem is felesleges. Többet ér egy pihent anyuka, mint egy hullafáradt. Az én kisfiam félévesen elválasztotta magát, most 13 hónapos, ha látnád, milyen egészséges, kis husi tápszerrel is, egész éjjel nyugodtan alszik, mert jóllakik.
2011. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! a szoptatás kérdése,ami az évtizedek alatt különféle divathullámokon át vergődik..

A legfontosabb -figyelni a babát. Elég? jó? gyarapszik?

Az orvosok tudják, 5-6 hónapig elég, ha van tej, utána fokozatosan el kell kezdeni a hozzátáplálást, mert a vastartalma nulla, és olyankorra elfogy a kicsi szervezetében tartalékolt vas. És: fokozatosan el kell választani, mert 1 év fölött semmi, de semmi tápértéke nincs számára, azonkívül elválasztási problémákhoz vezet (ott szórakozik, és már nem akarja, elvegyék tőle..)

Ez az általános. A ti esetetekben: szerintem már nincs szüksége, el lehet választani. Nagyon jó, hogy 6 hónapig csak azt kapott, ez egy életre jó immunrendszert ad.

Ha visszaállt a ciklus:végképp jó az elválasztás (kényesebb babák nem szopiznak alatta! megváltozik a tej íze..és tápértéke 0 lesz)

Este adható a laktató, nyugtató tejbedara.. kell a gabona, és laktat is (volt amikor ezzel is túlzásokba estek, hol + hol- irányban.. este jó..)

A darát elég hosszan főzni a megfelelő tejhígítással.

Egy év fölött csepp méz, darált dió, héjatlan darált mandula (mandula már most is mehet, forró vízbene lválik a héje, leszedhető, 1-2 szem darálva reszelt almába is finom, tápláló)

Fáradt vagy, lemerült,az is ellene szól, hogy folytasd. Az anyuka fáradsága és kimerültsége nem jó a kicsiknek sem..

Sok erőt kívánok! nehéz,de majd 10-20 év múlva minden nehézség ellenére úgy gondolsz majd vissza, ez volt az aranykor.. :)

2011. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi! :))

Hihetetlen hogy senki nem esett nekem. :))


Én is úgy látom, hogy jobb lenne befejezni. Súlya rendben, sőt nagyon rendben, egészséges (leszámítva a bárányhimlőjét), vidám baba, soha nem volt cicifüggő, neki a cici csak addig kellet míg jól lakott, ha nem volt éhes és megpróbáltam szopiztatni, ordított.

Amíg elég volt neki a tej, addig aludt egész éjjel, mint a mormota 5 hetes kora óta, este fél kilenctől reggel 5-ig.

2011. okt. 18. 15:00
 6/12 xStefix ***** válasza:
Azért komoly, egyesek mennyire tévúton járnak a szoptatással kapcsolatban... Bocsánat az offért, de ennyi problémás tanácsot már régen láttam egy kupacban.
2011. okt. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én hallgatom a Te tanácsaidat is. Ugyanis tegnap óta abszolút nem akarja elfogadni.
2011. okt. 21. 14:24
 8/12 anonim ***** válasza:

xStefix, te nulláztad le a 14:46-ot? na mondsza ritka nagy bölcs pontozógép, mi a baj? hm? az, ha valaki segíteni akar?

*

Kérdező, sok egészséges gyerkőc nőtt így fel, amit írtam.

A témában mániákusok vannak, akik ráadásul még az aktuális divatoknak is meg akarnak felelni. De nem ez az érdekes. A kisbaba jól fejlődik, neked kimerítő,és visszaállt a ciklus, minden jel arra mutat, elválasztódott, és így jó. Ha nyúzott, lemerült vagy, mint ahogy írod, az viszont árt. Neked, és mert a kisgyerekre nagy hatással van az anya hangulata, nekik is. Nincs türelmed, összeszaladnak fejed fölött a teendők, és elkeseredhetsz. Pihenj néha, játssz velük, érezd az aranykort. Mert most sok minden nehéz, de mégis 10-15 év múlva úgy emlékszel majd vissza erre, amikor kicsik voltak a gyerekek, ez volt az aranykor. Ez, a kisbabák várása, a kicsik nevelgetése édes teher :)))

2011. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szia, én azt javasolnám, hogy térj át a reggeli és esti szoptatásra. Ami nem azt jelenti hogy az anyatej legyen a reggelije és az legyen a vacsija. Adj neki azt amit 9 hónaposan adni szoktak, és fogjátok fel úgy hogy ez az anyatej a reggeli és esti itókája. Amig van tejed, addig próbáld meg szoptatni, ebbe még senki nem ment tönkre. Kényelmesen ébredés után és vacsi után. Közben meg eszik amit tud. Mellette persze mehet a tápszer is, hiszen valószinüleg az anyatej igy már nem fogja fedezni a szükségleteit. Tehát én megszoptatnám este és aztán kinálnám tápszerrel vagy tejpéppel, vacsiként, hogy jól aludjatok. Én 4 éve folyamatosan terhes vagyok vagy szoptatok. Gondolhatod... És még igy is igény szerint szoptatom a kisebbiket, aki 21 hónapos. Minden jót kivánok!
2011. okt. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
46%

Én egyedül senkit nem tudok lenullázni, de tettem hozzá, ez igaz. Azokon akadtam ki, hogy 1 éves kor után nulla a tej tápértéke meg hogy a ciklus visszaállása után ajánlott az elválasztás. Micsoda marhaságok! Már bocs, de aki tanácsot ad, utánanézhetne, hogy korrekt legyen, amiket ír, mert ezek tény-adatok (lennének), nem szubjektív vélemények.


Kérdező, sztrájkol a babád: a legpontosabb megoldása pedig az, hogy rájössz, mi miatt teszi ezt. Az egyéb kísérő-módszereket, amikkel megpróbálhatod visszaszoktatni a melledre, itt olvashatod:

[link]

2011. okt. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!