Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van értelme még a szoptatásnak...

Van értelme még a szoptatásnak egy 10hós babánál?

Figyelt kérdés
Mielőtt lehurrogtok: már alig van tejem, de úgy érzem a Picim még igényelné. Van értelme még küzdenem, hogy ne menjen el teljesen a tejem? Szedjek még homeós bogyókat, vagy már a tápszer is betöltheti az anyatej szerepét?
2010. aug. 12. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Legalább 1 éves koráig próbálj sztem küzdeni, utána meg mehet már a tej. Miből gondolod, hogy kevés a tej?
2010. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
első vagyok. Én 18 hónapja szoptatok. 2 éves koráig tervezem, aztán valahogy elveszem tőle, de nagyon cici függő. Addig hátha leválassza magát.
2010. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
idáig legalább estére megteltek a cicijeim, de mostanra már szinte semmi. Próbáltam, mennyit sikerül lefejnem, de 10-20ml csak. És ha szegénykémet cicire teszem, elkezdi nagy erővel szivni, aztán meg a nagy orditás, mert nem jön a tej. És az érzelmi kötődésen kivül van még értelme? Úgy értem, erősiti még az immunrendszerét, tápanyagban gazdag még ilyenkor is az anyatej?
2010. aug. 12. 21:46
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Tápanyagban gazdag, de már nem elég neki az igaz. De az immunrendszert erősíti. De ha így áll a helyzet, inkább ne kínozd. Attól még nem lesz neki rossz, ha tápszereres lesz. Ha tápszer mellett döntesz, azt mindég úgy add neki, hogy az öledben van a babád, így megmarad valamilyen szinten a cicis közelség.
2010. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Én kűzdeni nem kűzdenék, ha nincs tej. ha van, persze, szopjon. Ha nincs, adj neki tápit.
2010. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Kisfiam kereken 5 hónapos lett, amikor úgy döntött, neki nem kell több cici. Kiköpte a mellem szó szerint, és sírt. Lefejtem, a kettőből jött le 30 ml (úgy, hogy akkor már csak napi 2x volt szopi, több tejem egyszerűen nem volt). Megmondom őszintén, ezért én nem láttam értelmét tovább szenvedni vele. Mondjuk addig is a tápszer volt túlsúlyban, de a kötődés ugyanúgy meg van, ugyanabban a pózban eszi meg a tápit a kezemből, mintha szopizna.
2010. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
én 10 hónaposan választottam el a babámat, és nem bántam meg! Nekem még lett volna tejem, de nagyon vártuk a kistesót és a szopi miatt nem jött. Azonnal kedvezően fogadta a tápszert, 1 éves koráig tápszereztem csak, azóta reggel-este rendes bolti zacskós tehéntejet kap és nincs semmi gond, sőt imádja! Sok ismerősöm szenved az elválasztással, mert túl sokáig szoptattak és 1,5-2 évesen már nagyon akaratosak a gyerekek, az anyák szervezete pedig borzasztóan kimerül addigra. Szerintem azért nincs tejed, mert a szervezeted nem bírja már, én is borzasztóan lefogytam a szopi mellett, pedig ettem rendesen. Próbáld ki a tápszert, az is lehet, hogy nem fogja elfogadni, és akkor a picid eldönti helyetted a kérdést. Majd írd meg, mi lett!
2010. aug. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
Védőnöm azt mondta, ennyi mennyiségnek már nincs érteleme,én azért fejtem 1-2 hónapig mert bűntudatom volt, de tényleg felesleges.
2010. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Kiemeltem a kérdést, mivel ma voltunk dokinál, s őt is megkérdeztem, mi erről a véleménye. Nem túl sokat értettem az egészből, mert a Picimnek doki undora van, s ordított a fülembe, de alényeg az, hogy 6 hónapos korig ajánlja a szoptatást, ugyanis ezután már az anya zsírszöveteiből olyan enzimek (szerettem volna megjegyezni a nevüket, valamilyen 3 betűset mondott)szabadulnak fel, amik káros hatással vannak a baba DNA szerkezetére. Úgyhogy a csupa egészséges, immunrendszert erősitő dolgok mellett, e káros enzimeket is megkapja tőlünk a babánk. Ilyenről még nem hallottam? Ti esetleg? Szeretnék rákeresni a neten, de nem sikerült megjegyeznem az enzimek nevét.
2010. aug. 20. 15:14
 10/19 anonim ***** válasza:
36%

Ne haragudj nem akarlak megbántani, de szerintem Te is tudod, hogy feleslegesen tetted fel a kérdést, mert a szoptatás pártiak úgyis azt írják majd, hogy szoptass még ezer évig, fejjél hogy több legyen. Én azt mondom, ha nincs elég tejed semmi baj nem lesz, ha ezentúl tápszert kap a gyerek, és hidd el sokkal könnyebb mindkettőtöknek, ha most válik meg a cicitől, mintha később. Különben én is 10 hónapig szoptattam hasonló okok miatt hagytam abba.

A második kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de eléggé érdekes amit mond a doki, kiváncsi is leszek mit szólnak majd ehhez a sokáig szoptató anyukák.

2010. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!