Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam este nem fogadja el a...

Kisfiam este nem fogadja el a cicit, ráadásul ugy veszem észre hogy nem elég tápláló a tejem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt egy időszak-pár nap-mikor tápszeres pótlást kellett neki adni.Előtte se mindig fogadta el este a cicit,volt h csak üvegből ette meg,de azóta este csak üvegből hajlandó enni(reggel és éjszaka cicizik rendesen)

Mennyiséggel nincs gond,van estére bőven,viszont lehet hogy nem elég tápláló a tej?Elég sokszor ébred éjjelente(eddig max. 1x,már többször)mikor tápszert kellett neki adnom akkor viszont csak hajnalban kelt.

Ti mit tennétek a helyemben??


2009. máj. 3. 08:38
 1/9 A kérdező kommentje:
ég hozzátenném h mikor nem kell neki a cici,üvölt és feszíti magát.
2009. máj. 3. 08:39
 2/9 anonim ***** válasza:
adjál neki este tápszer vagy más pótlást. biztos sokan leszólnak mert többen a szoptatás halálának tartják de én is adtam 4 hósan kiegészítést és még mindig van tejem most 8 hónapos. éhes a babád adj neki pépet jóéjt tápot vagy sinlacot.
2009. máj. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát okos a baba és tudja hogy nem akar megdolgozni az anyatejért ha üvegből megkapja a tápszert helyette.

Az hogy nem jó a tejed vagy nem tápláló ezt felejtsd el!!! Ne aggódj,még az éhező afrikai anyáké is tápláló (kutatások bizonyítják)

Milyen lyukú cumiból adod a pótlást? Én a tápszer pótlást mikor kellett (nekünk 6 hó után kellett de csak estére mert csak az egyik mellemből tudtam szoptatni) a sima 1es TEÁS aventesből adtam azon olyan kicsi a lyuk hogy jól meg kell dolgozni érte.

Nem lehet hogy mensizel, vagy más tusfürdőt dezodort akármit használsz és megérzi mikor odateszed a melledre és azért feszíti magát?

Nem tudom mennyi idős a babád, de nem lehet hogy refluxos? Ott szokott még ilyen lenni hogy egy pár korty után marja szegénynek a nyelőcsövét a gyomorsav és akkor szokták elengedni a mellet és feszíteni.

Esetleg másik szoptatási helyzetben kipróbáltad már?

Ezek mind zavarhatják..de ha így ráhagyod, akkor egyre többet fog tápit "kérni" és egyre kevésbé cicizik majd, végül leszokik mert kényelmesebb üvegből enni.

2009. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
még annyit hozzátennék hogy MINDENÁRON nem kell szoptatni. ha éhes az a gyerek adj kiegészítést ha nem kell neki a cici. ez van. és emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod.
2009. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jaj és még valami (második vagyok) hogy az hogy éjjel tbbet kel az azért van mert valószinű minőségi ugráshoz érkezett több tejre van szüksége, de ezt a te szervezeted majd szépen behozza, és többet fog termelni tejből. Csak gyakran mellre kell tenni.

Én volt hogy még 5 hónaposan is 10-12szer szoptattam, mire "beérte" az épp aktuális igényét a tejem.

Utána persze ez visszaállt 7-8 szopira de volt egy jó pár nap amig be kellett sűriteni a szopikat.

2009. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
na most kaptál két hót ellentétes véleményt:-) hátha jön egy harmadik és leírja az Ő tapasztalatát majd tudsz dönteni.
2009. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A második vagyok ismét:) szerintem ez nem 2 hót ellentétes vélemény:)

Hiszen sok mindentől függ az h melyik irányban indul el az ember. Szóval minél kisebb a babaája annál inkább törekedne sztem az anyatejes táplálásra, főleg ha ahogy irja VAN is teje!!

Ha akkora a babája mint nekem volt ennél a problémánál (5-6 hónapos) akkor az egy teljesen más szitu mert akkor már amit lehetett nagyon jól megtett és már nem biztos hogy annyira forszírozni kell hogy CSAK és kizárólag anyatej:)

Plusz függ a kérdezőtől is, hogy megnyugtatást várt miszerint nem lesz baja attól a babájának ha egyre kevesebb anyatejet kap és egyre inkább tápit, hiszen sok sok egészséges baba felnőtt már úgy is,

vagy pedig arra keres megoldást a kérdésével hogy inkább az anyatejhez térjenek vissza:)

szóval ezt ugye nem tudni amíg valahogy nem reagál:)

Persze semmiképp se tesz rosszat a babájának az biztos:)

2009. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fél éves a babám.

Tejci van bőven,és eszik is mert 240et simán megissza,tehát ez után már nem fogad el semmit,tele a poci.

Tejcit 2es cumibol kapja,és a cicinél se kell nagyon küzdenie,mert sokszor szinte magától folyik.

Amugy azért gondolom h a tej csak szomjat csillapithat nála szinte mert ha kicsit közelebb esik az uzsi a vacsihoz,ami főzelék,akkor jobban alszik éjjel.

Kösi az eddigi válaszokat!

2009. máj. 3. 09:42
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából arra vagyok kiváncsi h szerintetek melyik a jobb???(nem vagyok a fanatikus szopipárti,de a tápszerezzükagyereket táborba se tartozom,igy a kettő közötti megoldást keresem.
2009. máj. 3. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!