Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kényes téma, de nektek nem...

Kényes téma, de nektek nem esett volna rosszul?

Figyelt kérdés

Valahova ki kell írnom, így most ide teszem:


Most már múltidőben beszélhetek az egészről. Első baba előtt: szinte nem is számítottam rá, próbáltam optimistán állni a dolgokhoz, hogy biztos lesz elég tejem, hogy tudok majd szoptatni. Nem így lett, minden igyekezetem ellenére. Ezt a részét nem részletezem, de átolvastam a szakirodalmat, kérdeztem, ittam teát, stb. stb. Vagyis mindent amit ilyenkor javasolnak.

Aztán úgy döntöttem, hogy ha nincs saját tej, próbálunk anyatejet szerezni. Aki ebben benne van az tudja, hogy nem ilyen egyszerű. Nekünk sem sikerül kapnunk. Így maradt a tápszer.

Ami miatt írok, ami a kérdésben szerepel: Több szoptató anyuka is volt a családban és bár nem vártam el tőlük, de eszükbe se jutott, hogy adjanak a tejükből. Pedig tudták, hogy próbáltunk anyatejet szerezni, stb. Inkább szoptatta a saját 2 évesét (meg még közben arról regélt, hogy ezt nem hiszi el, hogy nekem nem megy, biztos valamit rosszul csinálok), mint, hogy egy picit is akár adott volna az 1-2 hetes babámnak.

Lehet, hogy nagy kérés lett volna, nem tudom, de valahogy úgy érzem, hogy ha a helyükben vagyok, biztos próbáltam volna segíteni.


Aztán, nem történt semmi, kapott tápszert a babám és szépen fel is nőtt. De nekem ez akkor maga volt a tragédia és nem volt ott senki aki valódi segítséget nyújtott volna csak a "jó tanácsok", meg a bólogatás.


2011. okt. 26. 08:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan vagy csalódott, ez tényleg nagyon nagy figyelmetlenség volt tőlük. Nekem egy munkatársunk feleségének fogy a teje, de rögtön eszembe jutott, pedig olyan nagyon sok felesleg azért nincs. De biztos hogy ha a sógornőmnek lenne és nekem nem, adna. Ez annyira alap! Sajnálom, de tényleg semmi baja nem lesz a kisbabádnak, felnő és minden rendben lesz!
2011. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Ha mondtad nekik hogy szeretnék tőled kérni anyatejet .. adsz? akkor nem adtak az pofátlanság legalább indoklással normális választ kaphattál volna.


de ha nem mondtátok ki nyíltan nem kértétek őket akkor lehet azt gondolták hogy nem tőlük akartok tejet. nem találhatták ki a gondolataitokat.


nem Te vagy a rossz de néma gyereknek...


most már persze mindegy de akármilyen fiatal és újdonsült egy kismama mindig legyen talpraesett és inkább mondjon valaki többször nemet neki de ne hagyjon semmit kérdezés nélkül. ha pedig azt érzi hogy nem is kérdezhet ott már nem is jó a légkör hisz ki is gondolhatná hogy első gyereknél mindent tud az ember .

2011. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Ez olyan dolog, hogy ilyet nem lehet senkitől kérni. Nekem is kézenfekvő volt, szerettem volna, de hogy nézett volna ki, hogy én állok oda ezzel elé? Ezért nem tettem.


Ezek szerint akkor valahol jogos.

2011. okt. 26. 08:35
 4/43 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad, van, bár abból egyértelmű lehetett, hogy tudták, hogy venni szeretnénk.

Valahol őket is megértem, van egy szépen szopizó babájuk, minden ok. Ha akartak volna adni nekünk, akkor fejni kell, amit eddig nem kellett. Én ezekkel tisztában vagyok.

2011. okt. 26. 08:38
 5/43 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


szépen szopizó baba:

ha tényleg kétévest szoptatott akkor nem lett volna gond szaporítani és fejni.


én akkoris tuti megkérdeztem volna. szerintem nem megy túl semmit ez csak egy kérdés . és még mindig jobban ismered a kismama életvitelét mint egy idegenét jobban erősítette volna a kötelékeket pl. írta volna a sógornőd a babanaplóba hogy x hetes korodban anyukádat kisegítettem anyatejjel stb.

2011. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem se gondolhatták maguktól...én találkoztam már sok olyan kismamával aki szerint a tápszer az teljesen jó és sose adná más nő tejét a gyerekének. Nem is egy ilyennel találkoztam szóval gondolhatták hogy te is ez a kategória vagy.

Ha emiatt nem kérdezték akkor ezt megértem, mert neked kellett volna szólnod-kérned.

Szerintem ez nem ugyanaz a kategória ( a saját tej odaadása) mint mondjuk kisruhák vagy bútorok felajánlása ha látják hogy meg vagytok szorulva (nem rátok értem hanem úgy általánosságban hogy ha nincs ruhája a rokongyereknek akkor mindenféle kérés nélkül viszi az ember amije van).

Ha pusztán saját kényelmükből nem adtak neked tejet akkor viszont valóban elítélendő.:(

Esetleg tettek rá utalást mi a véleményük arról ha más anyuka tejét issza egy baba?

Lehet hogy nekik is averzióik vannak ezzel a témával és magukból kiindulva azt gondolták neked se jutott ez eszedbe.

Nálunk pl. pár hónappal idősebb az unokatesóm kislánya (rendszeresen összejárunk közel is laknak ismerem őket és az életvitelüket) és ha úgy alakulna bizony kérnék tőle tejcit.

2011. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon sajnálom a helyzetedet kedves Kérdező, de nem értek veled maradéktalanul egyet. 3 gyereket szoptattam 1 éves korukig, és én sem adtam volna egy babának sem a tejemből. Soha el nem tudtam volna képzelni, hogy az én gyerekeimnek más adjon, vagy én adjak másnak. Éppen eleget kinlódik az ember a saját csecsemőjével, örül, ha körülötte minden teendőt el tud végezni, nemhogy még egy másik kisbabának is rendszeresen, naponta többször fejjen. Szerintem ilyet csak az vár el, aki soha nem volt ebben a helyzetben. Lehet, hogy ez önzőségnek tűnik, de én így gondolom!
2011. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos ,hogy az a tej jó lett volna a te babádnak, mert az anya tej összetétele minden korszakban más, tehát amit egy két éves szopik nem biztos,hogy a te újszülött babádnak megfelelő lett volna.A kisfiam és sógórnőm kislánya között csak három hónap van, mégis az ő tejétől a kisfiamank miden baja volt, fájt is és ment is tőle a hasa.
2011. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
72%
Az a tej,amit egy kétévesnek adnak,nem lett volna jó egy pici babának! Akkor már a tej minősége nagyon nem jó. Csak ezt sokan nem látják be.
2011. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondolsz, hogy nem akartak tolakodni?

Féltek, hogy sértésnek veszed, és ha a te tejed nem lehet másé se legyen, adod szívesen a tápot.Így gondolták.

Ha olyan jó a viszonyotok meg kellett volna kérdezned tőlük.

Azt sem értem miért nem ültetek össze és mutatták meg a szoptatás „rejtelmeit”.

Nagyon nagyon kevés anya aki képtelen szoptatni. Az első ha valóban akartál szoptatni ez kellett volna, hogy legyen.

Viszont ha már így alakult utólag ne rágódj ezen.

Majd a másik babádnál menni fog, és akkor ha kér valaki te adni fogsz:)

2011. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!