Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kényes téma, de nektek nem...

Kényes téma, de nektek nem esett volna rosszul?

Figyelt kérdés

Valahova ki kell írnom, így most ide teszem:


Most már múltidőben beszélhetek az egészről. Első baba előtt: szinte nem is számítottam rá, próbáltam optimistán állni a dolgokhoz, hogy biztos lesz elég tejem, hogy tudok majd szoptatni. Nem így lett, minden igyekezetem ellenére. Ezt a részét nem részletezem, de átolvastam a szakirodalmat, kérdeztem, ittam teát, stb. stb. Vagyis mindent amit ilyenkor javasolnak.

Aztán úgy döntöttem, hogy ha nincs saját tej, próbálunk anyatejet szerezni. Aki ebben benne van az tudja, hogy nem ilyen egyszerű. Nekünk sem sikerül kapnunk. Így maradt a tápszer.

Ami miatt írok, ami a kérdésben szerepel: Több szoptató anyuka is volt a családban és bár nem vártam el tőlük, de eszükbe se jutott, hogy adjanak a tejükből. Pedig tudták, hogy próbáltunk anyatejet szerezni, stb. Inkább szoptatta a saját 2 évesét (meg még közben arról regélt, hogy ezt nem hiszi el, hogy nekem nem megy, biztos valamit rosszul csinálok), mint, hogy egy picit is akár adott volna az 1-2 hetes babámnak.

Lehet, hogy nagy kérés lett volna, nem tudom, de valahogy úgy érzem, hogy ha a helyükben vagyok, biztos próbáltam volna segíteni.


Aztán, nem történt semmi, kapott tápszert a babám és szépen fel is nőtt. De nekem ez akkor maga volt a tragédia és nem volt ott senki aki valódi segítséget nyújtott volna csak a "jó tanácsok", meg a bólogatás.


2011. okt. 26. 08:29
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Nos nem biztos,hogy hibásak.Nekem eszembe sem jutott másnak fel ajánlani,mivel nem tudhatom,hogy hogy állnak az "idegen"tejjel.Én magam nem adtam volna a gyerekemnek más tejét ha nem tudtam volna szoptatni.Nekem ez idegen,akkor inkább tápszer.DE!Ha valaki megkért volna,ahogy te sem tetted,nagyon szívesen adtam volna.
2011. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Rosszul esett volna, de csak akkor, ha kértem volna és nem adnak.

Nekem sok a tejcsim, vagyis sok volt. Az elején fagyasztgattam hónapokig, hogy majd a kisfiamnak jó lesz, meg abból főzök.

Hát nem issza meg a fagyasztott tejet és nem is főzök, mert az nem ízlett neki.

Az elején mindenki mondta, hogy adjam el a tejem, mert az milyen jó lesz más babának meg hogy mennyi benne a lóvé. De én úgy gondoltam, hogy nem, ez kell az én babámnak. Ez az ő teje.

Aztán szépen lassan teltek a hónapok, és amikor rájöttem, hogy csak a nyakamon maradna a 8 rekesznyi tej a fagyóban, odaadtam itt az utca végén egy kismamának mindet, mert az ő kisfia nem olyan válogatós mint az enyém, és neki hamar elment a tejcsije.

Jó érzéssel töltött el, hogy tudtam segíteni. Az, hogy nem pénzért adtam el, hanem olyannak adtam oda, akinek szüksége volt rá.

Sajnos előre nem tudtam, hogy mi lesz, hogy megeszi-e vagy nem majd hónapokkal később.


Azért családtagnak én tuti, hogy fejnék, kérés nélkül is.


Remélem, hogy egyszer sikerül túllépned ezen a dolgon, biztos nagyon sz@r érzés :(.

2011. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Nálunk most született baba a családban, az enyém most 5 hónapos. Eleinte mi is tejhiánnyal küzdöttünk és én is nagyon örültem volna ha valakitől haphattunk volna anyatejet tápszer helyett. Aztán szépen lassan beindult az én tejem és már 2 hónapja fagyasztgatom a felesleget, aminek a felét most odaadtam az új családtagnak, mert az anyukájának nem nagyon van teje. Én kérdeztem meg, hogy elfogadják e, pedig én is tartogathatnám a sajátomnak, de egyenlőre van tejem, meg még a fagyóban is van valamennyi. Akkor miért ne segítsek? Nekem is jól esett volna, de nekem nem volt ilyen lehetőségem. Hát nekem ez a történetem és teljesen megértelek, mert ez a világ már sajnos erről szól és nagyon kevés a segítőkész, önzetlen ember. És én se kértem volna, mert az ember ilyet szerintem nem kérhet, de ha van lehetősége, akkor ajánlja fel. Ez az érem másik oldala. :-)
2011. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!